داووداغلو: نقض حریم هوایی توسط هواپیمای روسی به اشتباه رخ داده است

نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد، حادثه نقض حریم هوایی توسط هواپیمای نظامی روسیه از روی اشتباه رخ داده و مسکو اطمینان داده که چنین حوادثی تکرار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت خارجه ترکیه پیش‌تر اعلام کرد، هواپیمای نظامی روسیه حریم هوایی این کشور را در ناحیه یایلاداغ در استان ختای ترکیه نقض کرده است.

به گفته ایگور میتیاکوف، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ترکیه، طرف روسی توضیحات لازم در این زمینه را به سفارت ترکیه در مسکو داده است.

احمد داووداغلو، نخست‌وزیر ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «خبر ترک» اظهار داشت: ما از طریق کانال‌های دیپلماتیک با طرف روسی تماس گرفتیم و به ما گفته شد روسیه نسبت به مرزهای ترکیه با احترام برخورد می‌کند و سوء تفاهمی رخ داده که دیگر تکرار نخواهد شد.

پیش از این، وزارت خارجه ترکیه با اعلام نقض حریم هوایی این کشور توسط یک جنگنده روسی اعلام کرد که این وزارتخانه سفیر روسیه در آنکارا را برای ارائه توضیح در این خصوص احضار کرده است.

اردوغان نیز در مصاحبه با شبکه الجزیره نقض حریم هوایی توسط هواپیمای نظامی روسیه را اشتباهی سنگین خواند و گفت: اقدامات روسیه و حملات هوایی‌اش در سوریه در هر صورت از نظر ترکیه غیر قابل قبول است.

انتهای پیام

کد N981706