ائتلاف تحت امر آمریکا در صدد گشودن جبهه‌ای جدید در سوریه

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع در دولت آمریکا گزارش داد که ائتلاف تحت امر آمریکا در صدد گشودن جبهه‌ای جدید در شمال شرق سوریه جهت "کارآمدتر کردن نبردها علیه داعش" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که برخی از مسئولان تصریح کردند که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با دو گام مهم موافقت کرده است که هدف از آنها تشدید روند عملیات هجومی ظرف هفته‌های آتی است.

این منابع خاطرنشان کردند که اوباما به وزارت دفاع (پنتاگون) دستور داده است تا مهمات و برخی از انواع اسلحه را مستقیما به گروه‌های مخالف سوری بدهد.

اوباما همچنین با این مساله موافقت کرده است که حملات هوایی ائتلاف تحت امر آمریکا که از پایگاه‌های نظامی در ترکیه صورت می‌گیرد، تشدید شود.

نیویورک تایمز گزارش داد که هدف از این اقدامات جدید افزایش قدرت نیروهای عرب که تعداد آنها به سه تا پنج هزار نیرو می‌رسد که به همراه 20 هزار سرباز کرد با حمایت جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا در نبردها مشارکت دارند، است.

این روزنامه تاکید کرد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای تحقق این گام‌ها در مناطقی دور از منطقه عملیات هوایی روسیه در غرب سوریه برنامه‌ ریزی می‌کند.

انتهای پیام

کد N981639