۰

فراخوان اولین همایش «عرفان و تصوف» در دانشگاه کردستان

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر اجرایی اولین همایش عرفان و تصوف گفت: اولین همایش عرفان و تصوف به همت انجمن فقه و حقوق شافعی دانشگاه کردستان آبان ماه برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، مجتبی محمدی اظهار کرد: اولین همایش «عرفان و تصوف» به همت انجمن علمی فقه و حقوق شافعی(ره) دانشگاه کردستان آبان ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: کردستان مهد عرفان و تصوف است و شخصیت‌های بزرگ عرفانی در این استان پرورش یافته‌اند که امروز یادی از آنها نیست.

دبیر اجرایی اولین همایش عرفان و تصوف عنوان کرد: همایش عرفان و تصوف فرصتی است که شخصیت‌های بزرگ عرفان و تصوف در کردستان که امروز، بین مردم نمانده‌اند به جامعه معرفی شوند.

وی تصریح کرد: امروز افراد افراطی به بزرگان فکری عرفان و تصوف حمله‌ور شده‌اند و با برگزاری این همایش می‌خواهیم از شخصیت والای عرفان در کردستان تجلیل و دفاع کنیم.

محمدی اعلام کرد: همبستگی، اتحاد و وحدت بین آقایان اهل تسنن و تشیع و تحلیل و بررسی عرفان و تصوف در کردستان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

وی به محورهای اولین همایش عرفان و تصوف اشاره و بیان کرد: نقش طریقت قادریه در کردستان، نقش طریقت نقشبندیه در کردستان، تأثیر خانقاه و تکیه‌ها در ترویج عرفان و تصوف در کردستان، تأثیر علمای کُرد اهل تصوف در جهان اسلام، تاثیر عرفان و تصوف در شعر و ادبیات کردستان از جمله محورهای این همایش است.

دبیر اجرایی اولین همایش عرفان و تصوف یادآور شد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا 20 مهرماه به دبیرخانه این همایش واقع در دانشگاه کردستان ارسال کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.