نماینده بابل:

رئیس جمهور در سفر به مازندران به مطالبات مردم توجه کند

سیاسی

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیأت دولت در روز 19 مهرماه به استان مازندران ضمن مطرح کردن مطالبات مردم از رئیس جمهور خواست به این مطالبات توجه کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین نیاز آذری در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به سفرهای زیاد به استان مازندران لازم است زیرساخت‌های توریسم در این منطقه مدنظر قرار گیرد. همچنین این منطقه قطب کشاورزی است و با سطح 230 هزار هکتار زیر کشت، 44 درصد برنج کل کشور را تأمین می‌کند. از این رو ضرورت دارد بحث تجهیز و نوسازی اراضی، مکانیزه کردن کشاورزی و برق‌دار کردن چاه‌ها که در راستای اقتصاد مقاومتی است مدنظر قرار بگیرد.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد که در سفر هیأت دولت تصمیم جدی درباره نوسازی و تجهیز اراضی گرفته شده و از این ظرفیت برای امنیت قضایی استفاده شود.

او همچنین بر لزوم مناسب سازی راه‌های مواصلاتی به استان مازندران با توجه به گردش‌پذیر بودن این استان تأکید کرد و گفت: برخی از این راه‌ها سابقه 10 تا 12 ساله دارند. امیدوارم که تجهیز و اتمام پروژه‌های راه فیروزکوه، هراز و تهران- شمال در دستور جدی هیأت دولت قرار گیرد.

نیاز آذری همچنین با اشاره به جایگاه ویژه ورزش در استان مازندران ضمن تسلیت درگذشت هادی نوروزی ابراز امیدواری کرد که زیرساخت‌های ورزشی قوت بیشتری بگیرد و از فقدان جایگاه ویژه خانه کشتی در مازندران انتقاد کرد.

این عضو کمیسیون کشاورزی در ادامه گفت که سالانه حدود 700 میلیمتر بارش در استان مازندران اتفاق می‌افتد اما متأسفانه در بخش کشاورزی شرب با کمبود جدی آب مواجه هستیم که امیدوارم سند ویژه مازندران مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N981434