کاردار ایران در بحرین به تهران بازگشت

ايران,بحرين

محمدرضا بابایی کاردار ایران در بحرین روز یک‌شنبه به تهران بازگشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) خبرگزاری بحرین روز پنج‌شنبه در خبری اعلام کرد وزارت خارجه بحرین از کاردار ایران خواسته است ظرف 72 ساعت منامه را ترک کند.

این خبرگزاری با تکرار ادعاهای دروغین مقامات بحرینی مبنی بر دخالت ایران در امور داخلی این کشور اعلام کرد که محمدرضا بابایی به عنوان عنصری نامطلوب شناخته شده است و باید ظرف 72 ساعت به تهران بازگردد.

در پاسخ به این اقدام بحرینی ها که به نظر می رسد تحت تاثیر فشار حکومت عربستان انجام شده ایران نیز نفر دوم سفارت بحرین در تهران را اخراج کرد.

به گزارش ایسنا،‌ در پی این تحولات حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مقامات بحرین چند سالی است با مشکلاتی در داخل کشورشان مواجه هستند و برای فرار از این مشکلات به جای چاره اندیشی، فرافکنی می کنند.

حسین امیر عبداللهیان در خصوص اخراج کاردار سفارت ایران در منامه از سوی دولت بحرین، گفت: بحرین بارها به غلط، اتهامات مختلفی را به ایران وارد کرده است.

وی افزود: اخراج کاردار سفارت ایران در منامه، نشان دهنده اوج مشکلات سیاسی بحرین است.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه گفت: حل مشکلات داخلی بحرین با گفت‌وگوی ملی و حضور همه طرف‌ها حل خواهد شد.

امیرعبداللهیان افزود: تهران در امور بحرین دخالت نداشته است و نخواهد داشت و در قبال این اقدام بحرین واکنش متقابل نشان خواهیم داد.

وی گفت: در پی این اقدام بحرین، نفر دوم سفارت این کشور از ایران نیز اخراج شده است.

معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه افزود: در چارچوب روابط دیپلماتیک، اصل بر مقابله به مثل است که این کار را ما با اخراج کاردار دوم سفارت بحرین انجام دادیم.

وی گفت: انتظار داریم بحرینی‌ها عقلانی برخورد کنند.

انتهای پیام

کد N981372