با دفاع از آل سعود به خاطر فاجعه منا؛

سیسی بر وحدت در مقابله با تروریسم تاکید کرد

مصر,فاجعه منا

رئیس‌جمهور مصر بر یکپارچه سازی تلاش‌ها برای مقابله با گروه‌های تروریستی که تمامی منطقه را تهدید می‌کنند، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر در چهل و دومین سالروز پیروزی این کشور در جنگ با اسرائیل گفت: یکی از دلایل پیروزی در جنگ اکتبر سال 73 رابطه خوب میان ارتش و مردم مصر بود. ارتش مصر برای باز پس گیری عزت و کرامت و خاک خود تلاش می‌کرد و همواره در کنار اراده مردمی ایستاده است.

وی تاکید کرد: ما نباید فراموش کنیم که پیشتر تعداد زیادی از شهروندان ما در جنگ شهید شده‌اند اکنون نیز نیروهای ما در جنگ علیه تروریسم و تندروی شهید می‌شوند. ارتش مصر همواره دوستدار مردم بوده است. ما در حال حاضر باید تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم که تهدیدی علیه تمامی منطقه است، یکپارچه سازیم.

سیسی در پیام خود به مردم مصر گفت: هیچ کس نمی‌تواند شما را به عقب بازگرداند. شما آزادید و به آرزوهایتان خواهید رسید. هیچ کس نمی‌تواند اراده خود را بر شما تحمیل کند چه رئیس‌جمهور و چه هر کس دیگری. در صورتی که مردم رئیس‌جمهوری را قبول نداشته باشند او هرگز نمی‌تواند در جایگاه خود باقی بماند.

وی افزود:‌ مصر علیه هیچ کشوری توطئه چینی نمی‌کند و در امور هیچ کشوری هم به مداخله نمی‌پردازد. جهان به خوبی این مساله را درک می‌کند و با مصر به صورتی رفتار می‌کند که در شأنش است.

سیسی بر لزوم از بین بردن منابع مالی تروریسم تاکید کرد.

وی درباره عربستان نیز گفت: هیچ کشوری به اندازه عربستان نمی‌تواند به حجاج خدمت کند و باید از عربستان نهایت تقدیر را به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N981319