لاوروف: مقابله با تروریسم و رادیکالیسم دغدغه پوتین است

ایسنا نوشت: وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که داعش دشمن مشترک تمامی کشورها و ملت‌هاست و این هدف را دنبال می‌کند که تصویر بدی از اسلام ارائه دهد و آن را نابود کند.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که داعش دشمن مشترک تمامی کشورها و ملت‌هاست و این هدف را دنبال می‌کند که تصویر بدی از اسلام ارائه دهد و آن را نابود کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در پیامی به کنفرانس "دین اسلام علیه رادیکالیسم" عنوان داشت: مقابله با تروریسم و رادیکالیسم در مرکز توجه رهبری روسیه است و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز در خصوص آن در مجمع عمومی سازمان ملل صحبت کرد و چندین پیشنهاد مشخص در این خصوص ارائه داد.

این وزیر روسی گفت: داعش در خاورمیانه و شمال آفریقا که دست به جنایت‌های شنیعی زده است فقط دشمن مشترک کشورها و ملت‌ها نیست بلکه دشمن اسلام نیز است. اقدامات داعش با هدف بد جلوه دادن اسلام و تخریب آن از داخل است.

لاوروف با بیان اینکه خطر رادیکالیسم جوانب متعددی دارد. در نتیجه پاسخ به آن نیز باید فراگیر باشد بر اهمیت مقابله با تروریسم و رادیکالیسم در عرصه فکری و بر ملا کردن تلاش‌ها جهت بازی گرفتن آگاهی انسان‌ها برای تحریف ارزش‌های عدالت و سایر ارزش‌ها در اسلام و دیگر ادیان تاکید کرد.

52261

کد N981259