مجهز شدن ارتش روسیه به سیستم پهپادی جدید

صنعت دفاع روسیه سیستم پهپادی جدیدی را ساخته که کنترل مستقیم از مراکز فرماندهی را ممکن می‌سازد تا توانایی‌های شبکه مرکزی جنگی را ارتقاء دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، "سرگئی سوکف"، مدیرکل کمپانی ساخت ابزار روستک گفت: جدیدترین پهپاد روسیه قرار است به سیستم جدیدی که مناسب با «جنگ دوگانه» است و توسط این شرکت ساخته شده مجهز شود.

وی افزود: این سیستم جدید تبادل اطلاعات میان پست‌های فرماندهی و پهپادهای انفرادی را بدون رابط زمینی در واقعیت ممکن می‌سازد و زمان پاسخ‌دهی را سریع‌تر می‌کند. این سیستم جدید در پهپاد شناسایی «کورسار» که هم‌اکنون در حال انجام پروازهای آزمایشی است، عملی شده است.

سوکف در نمایشگاه «روز نوآوری» وزارت دفاع گفت: کمپانی ساخت ابزار روستک مراحل ساخت تجهیزات قابل نصب رادیو- الکترونیک برای «شبکه مرکزی جنگی» را تکمیل کرده است. این سیستم جدید و خلاقانه مبنایی برای ساخته پهپادهای بدون سرنشین است که می‌توان آنها را با سیستم‌های مدرن اتوماتیک کنترل جنگی ادغام کرد.

وی افزود، این سیستم شامل سیستم جهت‌یابی اینرسی، سیستم ضبط قابل نصب و یک سیستم نرم‌افزاری رادیویی است. این وسیله رادیو الکترونیکی قابل نصب که توسط کمپانی روستک ساخته شده همگانی است و بر هر نوع پهپادی قابل نصب است.

شبکه مرکزی جنگی یک آموزه نظامی حول محور ارتقاء ظرفیت‌های نظامی از طریق تسلط اطلاعاتی و ارتباطی و یکپارچه کردن شرکت‌کنندگان جنگی در یک شبکه واحد است. این آموز بخشی از جنگ دوگانه تلقی می‌شود.

انتهای پیام

کد N981192