۰

انتقاد روزنامه الاهرام از سیاست فریبکارانه نتانیاهو در سازمان ملل علیه ایران

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سازمان ملل متحد,نتانياهو

روزنامه الاهرام مصر در گزارشی نسبت به سخنان تهدیدآمیز نتانیاهو درباره ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) این روزنامه با اشاره به سخنرانی آتشین و تهدید آمیز نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل و هشدار وی به اینکه ایران ، آمریکا و همه جهان را با توافق اتمی فریب داد و تهدید به اینکه در صورت عدم اقدام جامعه جهانی ، اسرائیل خود به تنهایی اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را نخواهد داد ، نوشت: نمی‌دانیم چه کسی در حال فریب دادن چه کسی است ؟ با شنیدن این سخنان نتانیاهو گویی اینکه اسرائیل حامی صلح در منطقه است که به دنبال عاری سازی آن از سلاح اتمی است و از دستیابی هر یک از کشورهای منطقه از جمله ایران به سلاح کشتار جمعی نگران است .

الاهرام در مقاله ای به قلم «صلاح منتصر » با عنوان «چه کسی ، چه کسی را فریب می دهد؟ » ادامه داد: درحالیکه حقیقت آشکار این است که اسرائیل تنها کشوری در منطقه می باشد که دارای سلاح اتمی و دهها بمب اتمی است و از هرگونه پذیرش معاهده ان پی تی و نظارت بین المللی سرباز می زند و در نتیجه اسرائیل آخرین کشوری است که می تواند در مورد سلاح اتمی حرف بزند. بدون شک امنیت و ثبات خاورمیانه ارتباط تنگاتنگی با سلاح اتمی و ضرورت عاری سازی منطقه از این سلاح – چه در مورد ایران یا اسرائیل یا هر کشور دیگری - دارد . اگر اسرائیل اکنون از احتمال دستیابی ایران به سلاح اتمی ابراز نگرانی می کند ، این نگرانی بیش از سی سال است که از زمان دستیابی اسرائیل به سلاح اتمی در کشورهای عربی وجود دارد ، حتی فراتر از این می توان گفت که دستیابی اسرائیل به سلاح اتمی اولین عامل محرک و پوششی است که ایران از آن برای دستیابی به سلاح اتمی بهره برداری می کند .

این روزنامه افزود: از این رو نتانیاهو به جای توسل به این نیرنگ و فریب بازی که هیچ کس هم آن را باور نمی کند ، اگر می خواهد دیگران حرف او را باور کنند ، با شفافیت معاهده ان پی تی را برای ثبات منطقه بپذیرد و در نتیجه ایران و دیگران هیچ منطقی برای دستیابی به سلاح اتمی در اختیار نخواهند داشت و بدین ترتیب سنگ بنای جدیدی برای صلح در منطقه بدون نیرنگ و فریب گذاشته می شود !

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.