مسئول موسسه صلح زیبا:

افراطی‌گری سمی مهلک برای صلح جهانی است

صلح

مسئول موسسه صلح زیبا گفت: سازمان‌های بین‌المللی با فراهم آوردن قطعنامه‌ها مظلومان را محکوم نکنند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد واحدی طی سخنانی در همایش بین‌المللی سکوت صلح که در دانشکده‌ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت صلح و امنیت بین‌المللی اظهار کرد: همانطور که می‌دانید صلح و امنیت بین‌المللی یکی از آرمان‌های بشریت به حساب می‌آیند که متاسفانه تا به حال برای همگان به طور ملموس قابل حصول نبوده است.

وی ادامه داد: اگرچه سابقا معنای صلح بین‌المللی مترادف با نبودن جنگ بود اما حالا صلح معنای وسیع‌تری یافته که در کنار عدم وجود مخاصمه، عدم وجود فقر، وجود توسعه یافتگی، داشتن محیط زیست سالم و عدم تبعیض قرار می‌گیرد.

مسئول موسسه صلح زیبا بیان کرد: پس از تدوین منشور سازمان ملل متحد اصل در روابط بین‌المللی بر صلح و دوستی بنا شده و جنگ و مخاصمه ممنوع گشته است، مگر در حالتی که برای دفاع باشد؛ متاسفانه از سال‌های تاسیس سازمان ملل نه تنها صلح به معنای واقعی آن شکل نگرفت، بلکه جنگ‌های خانمان سوز زیادی هم در دنیا ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ مهمترین هدف و رسالت تاسیس سازمان ملل متحد و شورای امنیت، حفظ صلح و امنیت بین‌المللی بوده است؛ متاسفانه آنچه که این شرایط اسفناک را غم انگیزتر کرده سکوت و بی‌توجهی نهادها و ارگانها و سازمان‌های بین‌المللی در قبال این جنایت‌ها است. حتی رسانه‌هایی که به اصطلاح مدعی حقوق بشر هستند نیز هیچ تلاشی برای رسوا کردن جانیان این فجایع انسانی نکرده‌اند.

واحدی تصریح کرد: امروز مردم بی دفاع و مظلوم یمن تحت سخت‌رین شرایط به سر می‌برند و هواپیماهای جنگی کشورهای متجاوز روزانه ده‌ها و بعضا صدها انسان اعم از مرد و زن و کودک بیگناه را به خون می‌کشاند، اما سازمان‌های بین‌المللی نه تنها در قبال این جنایت سکوت نموده‌اند بلکه با فراهم کردن قطعنامه‌ها به محکوم نمودن مظلوم می‌پردازند.

مسئول موسسه صلح زیبا در پایان خاطرنشان کرد: افراطی‌گری و خشونت سمی مهلک برای صلح جهانی است. سازمانهای بین‌المللی اعم از دولتی و غیر دولتی در جهت نابود ساختن این پلیدی‌ها قدم بردارند. کنفرانس سکوت صلح گامی کوچک، اما استوار در جهت حفظ و استقرار صلح جهانی است.

انتهای پیام

کد N981128