اعدام یک مامور دولتی پاکستان به دست طالبان

طالبان پاکستان با انتشار فیلم‌هایی اعلام کرد، یکی از ماموران اطلاعاتی پاکستان را در انتقام اعدام‌های اخیر دولت پاکستان به دار آویخته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام در حالی رخ داده است که مجازات اعدام از دسامبر سال گذشته و پس از حمله نیروهای طالبان به مدرسه‌ای در پیشاور و قتل 134 کودک به قانون پاکستان بار دیگر اجرا میشود. از آن زمان طالبان چندین عملیات مرگبار دیگر را نیز انجام داده است اما فیلم به دار آویخته شدن مامور اطلاعات پاکستان به نظر می‌رسد اولین اعدام یک مامور دولتی پس از بازیابی مجازات اعدام باشد.

در فیلم اول، این مرد با نام "بشیر احمدخان" از نوزدهمین واحد دفاع هوایی ارتش که به آژانس اطلاعات ارتش پاکستان پیوسته معرفی می‌شود.

وی در حالی که لباس سنتی قهوه‌ای‌رنگ پاکستانی به تن دارد و توسط مردان ماسک‌پوشی محاصره شده است، می‌گوید: ما برای ردیابی کمپ‌های آموزشی طالبان آموزش دیده بودیم.

در فیلم دوم، خان در حالی نشان داده می‌شود که در پرچم پاکستان پیچیده و چشمانش بسته شده و طنابی دور گردنش حلقه شده است. یکی از مردان ماسک‌پوش می‌گوید: اعدام بشیر احمد پاسخ ما به دولت پاکستان است که این روزها سرش با اعدام اعضای گروه ما شلوغ شده است. این تنها آغاز راه است و تمام کسانی که در اسارت ما هستند یا کسانی که با دولت پاکستان روابطی دارند به چنین سرنوشتی دچار خواهند شد.

انتهای پیام

کد N981099