محسن رضایی:

هیچ زندگی و حکومتی بدون امنیت معنا ندارد

سیاسی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به رژیم آل سعود گفت: با دم شیر بازی نکنید اگر این شیر برگردد معلوم نیست چه چیزی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرلشگر محسن رضایی در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه امنیت از مهمترین موضوعات در زندگی و سیاست محسوب می‌شود، گفت: هیچ زندگی و حکومتی بدون امنیت معنا ندارد.

وی امنیت را به گوهر گرانبهایی تشبیه کرد که مردم با آن سروکار دارند و گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها نیازمند امنیت هستند تا ثبات را در کشور به وجود بیاورند.

وی با بیان اینکه یک عضو یگان ویژه خود را سپر عدالت و مردم می‌کند،‌ گفت: این فرد جانش را دودستی تقدیم مردم می‌کند تا مردم از امنیت استفاده کنند و این ارزشمند است.

وی با بیان اینکه امنیت اقشار مختلف جامعه اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: در کشور ما امنیت با کشورهای دیگر فرق می‌کند. ما در کشوری هستیم که خریدارمان خداوند و امام زمان (عج) هستند.

رضایی با بیان اینکه نیروی انتظامی کارنامه خوبی دارد،‌ گفت: پلیس کارنامه خوبی دارد. شما ببینید امروز در یک مراسم زایرتی خانه خدا که بیش از صد سال است آل سعود آن را برگزار می‌کند رویدادی رخ می دهد که منجر به کشتن و زخمی شدن صدها نفر می‌شود. حادثه‌ای که ناگهانی رخ می‌دهد با واقعه‌ای که سال‌ها تجربه آن را داشتیم متفاوت است. در کشور ما 7 ماه فتنه‌ای جاری شد که تمام دنیا پشت آن بودند اما تمام کسانی که کشته یا زخمی شدند از چند ده نفر عبور نکرد.

وی با خطاب قرار دادن آل سعود تصریح کرد: آنها چطور نمی‌توانند امنیت زائرانی را که از بیش از 50 کشور جهان اسلام می‌آیند تأمین کنند؟

وی به ائتلاف آمریکایی‌ها علیه تروریست‌ها نیز اشاره کرد و افزود: این ائتلاف نیز نتیجه‌ای نداشت. در افغانستان نیز بیش از 10 سال است که آمریکایی‌ها مستقر هستند اما هواپیماهای بدون سرنشینشان با بهانه برخورد با تروریست‌ها به مراسم عروسی حمله می‌کنند و در آخر نیز عذرخواهی می‌کنند که ما اشتباه کردیم. این چه جور برخورد با تروریسم است.

رضایی همچنین با بیان اینکه امروز بسیاری از پلیس‌های دنیا خودشان عامل ناامنی هستند، خاطرنشان کرد: کاری که پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان مظلوم این کشور انجام می‌دهد با هیچ منطقی سازگاری ندارد. آنان چطور به خودشان اجازه می‌دهند که به جرم سیاه بودن جوانی که خودش را تسلیم پلیس کرده بکشند.

ادامه دارد...

کد N981091