پرونده‌های فساد چهر‌ه‌های سیاسی عراق فاش می‌شود/بسته جدید اصلاحات در راه است

عراق

یکی از اعضای کمیته شفاف‌سازی پارلمان عراق اعلام کرد: ظرف چند روز آینده پرونده‌های جدید فساد در عراق باز شده که اسامی چهره‌های سیاسی برجسته‌ای در آن به چشم می‌خورد. این در حالی است که سخنگوی دفتر نخست وزیر نیز از بسته جدید اصلاحات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله عراق، یکی از اعضای کمیته شفاف‌سازی پارلمان عراق از تلاش برای باز کردن پرونده‌های مهم فساد طی چند روز آتی خبر داد و تاکید کرد: در این زمینه چهره‌های سیاسی برجسته‌ای برکنار خواهند شد.

وی تاکید کرد: هیات شفاف‌سازی قصد دارد به تمامی پرونده‌های قبلی و فعلی که منجر به اتلاف اموال عمومی و سهمیه‌های مردمی شده، رسیدگی کند.

این عضو کمیته شفاف‌سازی پارلمان عراق با اشاره به اینکه با باز شدن این پرونده‌ها، اسامی چهره‌های سیاسی برجسته‌ای مطرح خواهد شد، تاکید کرد: در راستای محاکمه متهمان این پرونده، هماهنگی‌های لازم با هیات شفاف‌سازی انجام شده است.

در همین راستا، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در مصاحبه‌ای مطبوعاتی از آغاز دور جدید اصلاحات در این کشور خبر داد و گفت: العبادی در مسیر اصلاحات گام برداشته و به زودی اصلاحات جدیدی را که در واقع تکمیل‌ کننده بسته قبلی است، اعلام می‌کند.

انتهای پیام

کد N981080