الحلقی: ائتلاف سوریه، روسیه، ایران و مقاومت لبنان معادله‌ای "سودآور" است

سوريه

نخست‌وزیر سوریه با تاکید بر اینکه ائتلاف سوریه، روسیه، ایران و مقاومت لبنان "معادله‌ای سودآور" است، گفت: مقابله با تروریسم و بازگرداندن امنیت و آرامش به کشور از اولویت‌های دولت دمشق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه در جریان نشست پارلمان این کشور با اشاره به ادامه تلاش‌ها برای کاهش سهمیه‌بندی برق و فراهم کردن آب شرب برای تمامی استان‌ها، گفت: مقابله با تروریسم و بازگرداندن امنیت و آرامش به کشور اولویت اول دولت است.

الحلقی در ادامه به همکاری های ایران، روسیه و نیروهای مقاومت لبنان با دولت دمشق در مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت: ائتلاف سوریه، روسیه، ایران و مقاومت لبنان معادله‌ای سودآور است.

وی تاکید کرد: هرکس بخواهد در سوریه با تروریسم مقابله کند باید با دولت همکاری و هماهنگی لازم را به عمل آورد.

روسیه از روز چهارشنبه با آغاز اولین حملات هوایی خود در سوریه علیه پایگاه‌های داعش تاکید کرد: قصد دارد حملات هوایی خود را افزایش دهد. این در حالی است که برخی منابع در مخالفان سوریه مدعی شدند در حملات هوایی روسیه مناطقی به غیر از پایگاه‌های داعش هدف قرار می‌گیرند. اما روسیه اعلام کرد که تمام هماهنگی‌ها و توافقات با ارتش سوریه انجام شده و در این حملات پایگاه‌ها و مراکز تجمع گروه‌های تروریستی به غیر از داعش نیز هدف قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N981079