‌معاون سیاسی وزیر کشور:

استفاده از اموال بیت المال به نفع کاندیداها، ممنوع

ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: طبق قانون هیچ دستگاهی حق ندارد از اموال بیت المال و بودجه‌های دولتی به نفع یا علیه فردی در عرصه انتخابات استفاده کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، محمد حسین مقیمی در نشست شورای اداری خراسان جنوبی در بیرجند با اشاره به اینکه طی گذشت 37 سال از عمر انقلاب اسلامی هر ساله یک انتخابات در کشور برگزار شده است، افزود: امسال به دلیل وجود شرایط داخلی و منطقه ای، حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تعیین کننده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: برای ایجاد همدلی و همزبانی، انتخابات یکی از راه‌های نزدیکی مردم به یکدیگر است.

وی بر اجرای کامل قانون از سوی فرمانداران و مسئولان برگزاری انتخابات تاکید کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است که بی طرفی خود را به عنوان مجریان قانون داشته باشیم.

مقیمی گفت: طبق قانون هیچ دستگاهی حق ندارد از امکانات و بودجه‌های دولتی به نفع یا علیه فردی در عرصه انتخابات استفاده کند.

وی با بیان اینکه اگر مردم به جریان رعایت قانون از سوی مسئولان اطمینان حاصل کنند، خودشان در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند، افزود: از فرمانداران و بخشداران که خود مجری انتخابات هستند می‌خواهیم قانون را رعایت و بی‌طرفی خود را در انتخابات حفظ کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه هیچ تکلیفی بالاتر از قانون نیست، گفت: دستگاه‌های دولتی در بحث انتخابات باید از اموال در اختیارشان حراست و حفاظت کنند تا انتخاباتی با شکوه را داشته باشیم.

وی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید اظهار کرد: این دولت در شرایطی آغاز بکار کرد که رشد اقتصادی کشور منفی 5.6 درصد، نرخ تورم 43 درصد و نرخ بیکاری 13 تا 14 درصد اعلام شده بود لذا دولت از نظر اقتصادی در شرایط ویژه ای قرار داشت بطوری که قیمت نفت به 40 تا 50 دلار رسید.

مقیمی گفت: دولت یازدهم در این شرایط تمام تلاش خود را بکار گرفت تا این شاخص ها را اصلاح کند و شرایط روابط بین الملل را که شرایطی خاص بود سامان بخشد.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: دولت تدبیر و امید طی دوسال توانست به فعال کردن سیاست‌های خارجی با کشورهای مختلف، همسایه و کشورهای غیر متعهد به جز آمریکا و اسراییل بپردازد و نیز در بحث هسته ای حضور یافته و برنامه‌های خودش را به نتیجه برساند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور بویژه در مرزها در یک شرایط امنی قرار دارد، گفت: با خاطر وجود این امنیت باید از نیروهای مسلح، انتظامی، مرزبانی، سپاه و ارتش قدردانی کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: امنیت موجب می‌شود مسئولان اجرایی فعالیت گسترده‌تری داشته باشند که نتیجه آن طی دو سال دولت تدبیر و امید رشد اقتصادی از منفی 5.6 درصد به سه درصد و کاهش تورم از 43 درصد به 10 تا 12 درصد است.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: هنوز رکود اقتصادی را در کشور داریم که عبور از این مرحله نیاز به همکاری مجریان و فعالان اقتصادی در سطح ملی، منطقه، استانی و شهرستانی دارد تا سیاست‌های دولت اعمال و از رکود اقتصادی به رونق اقتصادی برسیم.

مقیمی گفت: امروز دولت پشتوانه خود را مدیران اجرایی در استان‌ها دانسته و کسب دستاوردهای خود را مرهون تلاش آنان می‌داند.

وی افزود: برای اینکه در پایان دولت تدبیر و امید بتوانیم از عملکرد خود دفاع کنیم باید از فرصت‌های که در اختیار قرار گرفته به بهترین نحو استفاده کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: اگر می‌خواهیم در مسائل اقتصادی برنده باشیم باید درآمدهای نفتی‌مان را به حداقل برسانیم و از طریق تکنولوژی، فن‌آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، اقتصادنمان را پویا کنیم.

انتهای پیام

کد N981019