افزایش فشارها به مرکل در مورد پذیرش مهاجران بیشتر

آلمان,مهاجرت

در حالیکه آلمان با موج گسترده ای از پناهجویان از مناطق جنگ‌زده و محروم مواجه شده است، متحد محافظه‌کار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: آلمان نیاز دارد که میزان پذیرش پناهجویان را محدود کند و یا مرزهای خود را ببندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتظار می رود که نزدیک به 800 هزار پناهجو وارد آلمان به عنوان ثروتمندترین و بزرگترین اقتصاد اروپا شود، این در حالی است که برخی از سیاستمداران و مقامات فدرال بر این باورند که آلمان نمی تواند از عهده سازماندهی افزایش میزان پناهجو برآید.

در همین راستا "ولفگانگ شوبل" وزیر دارایی آلمان گفت: اروپا نیاز دارد که میزان ورود پناهجو به کشورش را محدود کند.

هم چنین اعضای اتحادیه سوسیال مسیحی، خواهرخوانده حزب مرکل در ایالت باواریا اعلام کرد که آلمان باید مرزهای خود ببندد. ایالت باواریا مرز مشترک با اتریش دارد که همین مساله باعث ایجاد مشکلاتی در این ایالت شده است.

"استفان مایر" یکی از سیاستمداران این حزب در گفت‌وگو با روزنامه فرانکفورتر در این‌باره ادامه داد: اگر میزان بالایی از پناهجویان مانند هفته‌های اخیر وارد آلمان شوند، در این صورت ما چاره ای نخواهیم داشت که از ورود افراد جلوگیری کنیم و یا مرزهای خود را به روی آنها ببندیم.

اما مرکل در گفت وگو با یک شبکه آلمانی گفت: آلمان باید با این مشکل روبه رو شود و آن را مدیرت کند نه اینکه بدون حل مشکل آن را کنار بگذارد. کشیدن سیم خاردار در مرزهای کشور کار بیهوده ای است زیرا در صورت انجام این کار پناهجویان راه دیگری را برای ورود به اروپا پیدا می کنند. بحران پناهجویان یک وظیفه بسیار بزرگی است اما آلمان می تواند آن را مدیریت کند. باید روند پناهندگی تسریع یابد و در عین حال به خوبی از مرزها محافظت شود.

به تازگی فشارها علیه مرکل افزایش یافته است. برخی از سیاستمداران از وی می خواهند که محدودیتهایی برای ورود پناهجویان اعمال کند.

مارکوس سودر وزیر مالی باواریا در گفت و گو با یک پایگاه خبری آلمان در این باره اعلام کرد: ما نمی توانیم تمام جهان را نجات دهیم.

انتهای پیام

کد N980984