در دیدار با نخست وزیر نیوزیلند؛

العبادی: عراق در جنگ علیه داعش تنها نیست

عراق

نخست‌وزیر عراق در دیدار با همتای نیوزیلندی خود تاکید کرد: داعش تنها مشکل عراق نیست، بلکه خطری است که صلح و امنیت جهان را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با جان کی، نخست‌وزیر نیوزیلند با وی در خصوص راه‌های تقویت روابط دو جانبه، نبرد علیه داعش و حمایت جامعه جهانی از عراق در این نبرد گفتگو کرد.

وی در این دیدار تاکید کرد: موضعگیری حمایتی نیوزیلند از عراق نشان می‌دهد که عراق در نبرد با داعش تنها نیست و جامعه جهانی از عراق در این جنگ حمایت می‌کند.

العبادی ادامه داد: گروه تروریستی داعش تنها مشکل عراق نیست، بلکه خطری است که صلح و امنیت جهان را تهدید می‌کند و لذا رویارویی با این خطر جهانی همکاری بین المللی را می‌طلبد.

جان کی نیز در این دیدار با تاکید بر حمایت کشورش از بغداد در نبرد با داعش گفت: با توجه به اینکه چالش‌های موجود در منطقه بسیار بزرگ هستند برای عبور از این چالش‌ها به حمایتی بین‌المللی نیاز است و نیوزیلند هر کاری که بتواند برای کمک به عراق انجام می‌دهد تا صلح و امنیت در عراق و کل منطقه برقرار شود.

انتهای پیام

کد N980955