ترامپ: صدام و قذافی عامل ثبات خاورمیانه بودند!

ایسنا نوشت: نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا تاکید کرد، هیچ بحثی در این مساله نسیت که اگر معمر قذافی و صدام همچنان قدرت را در لیبی و عراق به دست داشتند، خاورمیانه با ثبات‌تر بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی گفت: اگر به لیبی نگاهی بیندازید خواهید دید اقدامات ما در آنجا افتضاح بود. همین‌طور اگر به عراق نگاه کنید خواهید دید که خراب کردیم.

دونالد ترامپ معتقد است اگر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی و صدام، دیکتاتور سابق عراق همچنان بر سر قدرت بودند، خاورمیانه باثبات‌تر بود.

وی گفت: با وجود آنکه روسیه از اسد حمایت می‌کند اما از تلاش‌های مسکو در مبارزه با تروریست‌های داعش حمایت خواهم کرد. اگر اسد سرنگون شود ممکن است فرد بدتری جایگزین او شود.

ترامپ افزود: می‌خواهم کنار بنشینم و ادامه حملات هوایی روسیه در سوریه را تماشا کنم چراکه این مساله تله‌ای است که مسکو را گیر می‌اندازد.

وی ادامه داد: من همانند دیگر نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری موافق ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه نیستم. من می‌خواهم کنار نشسته و رویدادها را تماشا کنم. جنگ جماهیر شوروی در دهه 1980 میلادی علیه مجاهدین افغانستان منجر به فروپاشی جماهیر شوروی شد. در حال حاضر آنها سراغ سوریه رفته‌اند و در آنجا تله‌ها و مشکلات بسیاری وجود دارد. وقتی شنیدم که روسیه به جنگ با داعش پرداخته گفتم «چقدر عالی اجازه دهید این کار را انجام دهد.»

ترامپ درباره بحران کنونی مهاجرت که از درگیری‌ها در عراق و سوریه نشأت گرفته مجدداً گفت: در صورتی که رئیس‌جمهور شوم آوارگانی را که آمریکا متعهد شده بپذیرد به کشورهای خودشان بازمی‌گردانم چراکه ممکن است در بین آنها تروریست‌های داعش نیز وجود داشته باشند.

وی افزود: ما نمی‌دانیم که این آوارگان اهل کجا و یا چطور افرادی هستند. ممکن است آنها داعشی باشند. آمریکا به شدت در خاورمیانه خراب کرده است. با توجه به لیبی و عراق ما به شدت خاورمیانه را بی‌ثبات کرده‌ایم.

5252

کد N980935