در دیدار با خانواده‌های اسرای پیشمرگ مطرح شد؛

قول بارزانی برای آزادسازی پیشمرگ‌های اسیر شده به دست داعش

مسعود بارزاني

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با خانواده‌های پیشمرگ‌هایی که به دست گروه تروریستی داعش اسیر شده‌اند، با تاکید بر اینکه آماده است هر پیشنهادی که این خانواده‌ها برای آزادی فرزندانشان دارند، بپذیرد، به آنان قول داد تمام تلاش خود را برای آزادی و بازگرداندن این نیروها انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، طبق بیانیه دفتر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق که در جمع خانواده‌های اسرای پیشمرگ حاضر شده بود، خانواده‌های پیشمرگ‌هایی که به دست گروه تروریستی داعش اسیر شده‌اند، با اشاره به اخبار و تهدیدات موجود علیه این اسرا، اعلام کردند تنها برای ابراز نگرانی خود نسبت به سرنوشت فرزندانشان حضور یافته‌اند.

بارزانی در این دیدار اعلام کرد، آماده است هر پیشنهادی که این خانواده‌ها برای آزادی فرزندانشان دارند، انجام دهد.

رئیس اقلیم کردستان عراق با تاکید بر اینکه این پیشمرگ‌ها قهرمانانی هستند که هنگام دفاع از کشورشان اسیر شدند، گفت: باید در برابر این جنگ روانی و تبلیغاتی قدرتمند بود.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم پایبندی مردم کردستان به ارزش‌های عالی که تاکنون جایگاه و نام و آوازه‌ای برای این اقلیم در جهان رقم زده، گفت: مردم کردستان به خوبی از دشمنانشان انتقام خواهند گرفت و این تروریست‌ها، جانیان و دشمنان بشریت را به مجازات کارهایشان خواهند رساند.

بارزانی ادامه داد: البته کسانی که در کنار داعش می‌ایستند و از آنها حمایت کرده و در جنایات این گروه شرکت می‌کنند، به همان سرنوشت داعش دچار خواهند شد.

در نوار ویدوئویی که اخیرا توسط سایت‌های داعش منتشر شده هفت پیشمرگ در حالی لباس اعدام بر تن دارند سر بریده می‌شوند. هنوز صحت این ویدئو تایید نشده است.

بارزانی همچنین در بخش دیگر اظهارات خود گفت که اگر روسیه و ائتلاف ضد داعش با هم هماهنگ شوند از حملات روسیه استقبال می‌کند.

انتهای پیام

کد N980924