مقیمی: فرمانداران اجازه ندهند کسی مسیر انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد

احزاب,وزارت كشور,بیرجند,انتخابات مجلس دهم

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه ایران در زمینه پیاده‌سازی دموکراسی و استیفای حقوق مردم در دنیا سرآمد و جلودار است گفت: مدیران انتخابات خصوصاً فرمانداران به عنوان افرادی بی‌طرف تنها به اجرای دقیق قانون پرداخته و به هیچ‌کس اجازه ندهند که مستقیم و غیرمستقیم مسیر انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدحسین مقیمی در جلسه نشست فعالان سیاسی استان خراسان جنوبی با اشاره به نقش احزاب سیاسی در توسعه سیاسی و اجتماعی کشور افزود: احزاب می‌توانند زمینه‌های نشاط سیاسی و اجتماعی را در جامعه فراهم کرده و در جهت منافع ملی و گروهی اقدامات ارزنده‌ای انجام دهند.

وی با بیان اینکه همدلی از جمله مهمترین رموز موفقیت در زمینه‌های مختلف است گفت: احزاب شناسنامه‌دار که در چار چوب قوانین نظام فعالیت می‌کنند باید در کنار یکدیگر با یک وفاق عمومی به توسعه استان خراسان جنوبی بیاندیشند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال جاری خاطرنشان کرد: احزاب نقش مهمی در ترغیب مردم به حضور پرشور و شعور در پای صندوق‌های رای دارند.

وی حضور گسترده و باشکوه مردم در انتخابات را هدف برگزارکنندگان و مجریان انتخابات دانست و تصریح کرد: در 35 سال گذشته بطور متوسط هر سال یک انتخابات در ایران برگزار شده و از حیث مردم‌سالاری دینی ایران جزو مترقی‌ترین کشورهای دنیاست.

معاون سیاسی وزیر کشورهمچنینبا اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی افزود: احزاب و گروه‌های سیاسی نقش بسیار مهمی در تحقق این شعار بر عهده دارند.

مقیمی در پایان به تدوین برنامه ششم توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: احزاب سیاسی می‌توانند نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه توسعه مناسب سیاسی استان و کشور ارائه کنند تا بتوان به اهداف مورد نظر در این زمینه نیز دست یافت.

براساس این گزارش، خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه همدلی و وفاق را شرط رسیدن به موفقیت در تمامی زمینه‌ها دانست و تصریح کرد: می‌توان با همدلی و وفاق و به دور از حواشی به اهداف مورد نظر در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دست یافت. این آمادگی وجود دارد تا از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود استان برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده کنیم.

وی با تاکید بر برگزاری جلسات هم‌اندیشی بین احزاب و گروه‌های سیاسی در استان گفت: احزاب و نمایندگان گروه‌های سیاسی می‌توانند نظرات دلسوزانه و متعهدانه خود را با ارائه راهکارهای قابل اجرا و مشخص ارائه کنند تا اقدامات لازم برای اجرایی شدن آنها در سطوح مختلف به انجام برسد.

در این جلسه تنی چند از دبیران احزاب سیاسی استان به ارائه نقطه نظرات،دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در حوزه های مختلف کاری پرداختند.

انتهای پیام

کد N980889