مرکل در هندوستان

صدراعظم آلمان سفر رسمی خود را به هند آغاز کرده است. آلمان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در هند است.

صدراعظم آلمان سفر رسمی خود را به هند آغاز کرده است. آلمان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در هند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنگلا مرکل اواخر روز یکشنبه برای انجام سفری سه روزه وارد دهلی نو شد.

وی با مقامات این کشور از جمله نخست وزیر و رییس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو می کند. این اولین سفر مرکل پس از بر روی کار آمدن حزب بهاراتیا جاناتا در هند است.

وزارت خارجه هند با صدور بیانیه‌ای درباره این سفر اعلام کرد که مرکل و نارندرا مودی، نخست وزیر هند در دیدار دو جانبه موضوعات گسترده‌ای که منافع مشترک دو کشور را به همراه دارد، مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار می‌دهند.

در حال حاضر آلمان مهم ترین و بزرگ ترین شریک تجاری هند در اروپا است و هر دو طرف اعلام کرده‌اند که خواستار گسترش روابط دو طرفه تجاری هستند.

این در حالی است که برای آلمان به عنوان دارنده یکی از بزرگترین اقتصاد‌های جهان، هند در رده بیست و پنجمین کشوری قرار دارد که با آن مروادات تجاری دارد.

دو طرف در دیدار رسمی نارندا مودی در ماه آوریل امسال از آلمان با یکدیگر دیدار دو جانبه‌ای داشتند. میزان سرمایه گذاری آلمان در هند بالغ بر 7 / 9 میلیارد دلار است و 1600 شرکت آلمانی در این کشور بیشتر در بخش‌هایی مانند شیمی، انرژی و دارویی فعالیت می‌کنند.

برخی رسانه‌های هندی اعلام کرده اند که ممکن است که در این سفر و در دیدار دو جانبه مودی و مرکل مذاکرات برای توافق در مورد تجارت آزاد میان هند و آلمان از سرگرفته شود.

انتهای پیام

کد N980844