هشدار اردوغان نسبت به تروریسم در ترکیه

رئیس‌جمهوری ترکیه در حضور بیش از ۱۲ هزار شهروند ترک در شهر استراسبورگ فرانسه نسبت به تهدید تروریسم در کشورش هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گویند، هدف وی از دیدار با شهروندان ترک در اروپا تبلیغ برای حزب عدالت و توسعه در انتخابات زودهنگام ترکیه است.

به گزارش شبکه تی.آر.تی، رئیس جمهوری ترکیه گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد تا در بین ملتمان نفاق بیاندازند. ما نقشه‌های آن‌ها را نقش برآب خواهیم کرد.

وی افزود: ما با تروریسم و تروریست ها مشکل داریم. سازمان تروریستی پ.ک.ک و حامی آن یعنی حزب دموکراتیک خلق‌ها نمی توانند خود را معرف و نماینده برادران کرد ما بدانند.

اردوغان همچنین اظهار کرد: ما این کشور را از چپاولگران نگرفتیم که به چپاولگران بدهیم.

رئیس‌جمهوری ترکیه ضمن دعوت از کشورهای غربی برای مبارزه مشترک با تروریسم اعلام کرد: در صورت مبارزه مشترک نه تنها به یک ترکیه امن تر بلکه به اروپا و جهانی امن تر نیز دست خواهیم یافت.

برنامه سخنرانی اردوغان توسط اتحاد ترک‌های اروپا برگزار شد و به گفته سخنگوی شاخه جوانان این نهاد، حضور رئیس‌جمهوری ترکیه در جهت تبلیغ برای انتخابات پارلمانی پیش رو نبوده است. معترضان به سیاست های رجب طیب اردوغان در مقابل هدف از این دیدار را کاملا سیاسی و در جهت تشویق ترک های اروپا به رای دادن به حزب عدالت و توسعه دانسته و تجمعی را در مقابل محل برگزاری این برنامه ترتیب داده اند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی کنسولگری ترکیه در استراسبورگ، در حدود ۷۵ هزار نفر از شهروندان ترک تبار ساکن در شمال شرقی فرانسه برای حضور در این انتخابات ثبت نام کرده اند.

انتخابات پارلمانی ترکیه قرار است روز اول نوامبر در این کشور برگزار شود. اتباع ترک ساکن در اروپا زودتر از ساکنان ترکیه و از روز هشتم اکتبر می توانند با حضور در سفارتخانه های ترکیه رای خود را به صندوق ها بیاندازند.

انتهای پیام

کد N980702