ابومرزوق: حوادث قدس سرآغاز خیزش سراسری فلسطینی‌هاست

یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که قدس خط قرمز فلسطینی‌ها است و دشمن هرگز نمی تواند آن را زیر پا بگذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابومرزوق،‌ عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد: آنچه در قدس شاهد هستیم، سرآغاز خیزش و انتفاضه فلسطینیان است

وی اظهار کرد: قدس باور و عقیده و محور اصلی منازعه ما با رژیم صهیونیستی است ما تمامی اشغالگرانی را که از چندین دهه پیش تا به امروز به دنبال هتک حرمت مقدسات ما، سیطره بر قدس و بازداشت و تبعید نمازگزاران و پاسداران مسجد الاقصی بوده‌اند، از این سرزمین مقدس بیرون خواهیم راند.

ابومرزوق خواستار وحدت فلسطینیان در قدس شد و تاکید کرد که باطل هر اندازه هم قدرت داشته باشد، در نهایت این حق است که پیروز می شود.

وی ضمن تمجید از مبارزان مقاومت، تصریح کرد که به یاری خداوند قدس و مسجد الاقصی همیشه سالم خواهند ماند و به زودی از اشغال صهیونیست‌ها آزاد می شوند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی نشستی فوری را برای بررسی اوضاع و تحولات جاری در قدس برگزار کرد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از رادیو سراسری رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو به محض بازگشت از نیویورک نشستی فوری را با مسئولان عالی‌رتبه این رژیم به منظور بحث و بررسی اوضاع حاکم بر قدس برگزار کرد.

همچنین رژیم صهیونیستی قرار است امروز (دوشنبه) پس از پایان نشستی فوری دیگری را به منظور بررسی تحولات قدس و کرانه باختری برگزار کند.

انتهای پیام

کد N980667