آغاز مانور نیروهای صلحبانی سازمان پیمان امنیت جمعی

مانور مشترک نیروهای صلحبانی سازمان پیمان امنیت جمعی با عنوان «برادری خلل‌ناپذیر – 2015» در منطقه رزمی آموزشی «ژنرال باگرامیان» آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مانور 600 نیروی نظامی و 50 واحد تجیزات رزمی شرکت دارند. این مانور به تصمیم شورای وزیران دفاع و کمیته ریاست شورای امنیت پیمان امنیت جمعی در دسامبر سال 2014 انجام می‌گیرد.

گشت‌زنی و پاسبانی و ارائه مجوز عبور و مرور و ایستگاه‌های بازرسی و مسدود کردن و از بین بردن اردوگاه‌های آموزشی شبه نظامیان بخشی از برنامه‌هایی است که در جریان مانور نیروهای صلحبانی سازمان پیمان امنیت جمعی «برادری خلل ناپذیر-2015» انجام می گیرد.

نیروهایی از پلیس ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان در این مانور شرکت دارند. نمایندگان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در جلسات آموزشی نیروها را با قوانین بین المللی بشردوستانه در منطقه عملیات نظامی آشنا می سازند.

یوری خاچاتوروف، ژنرال و رییس مقر فرماندهی نیروهای مسلح جمهوری ارمنستان در این باره گفت: حضور 600 نیروی نظامی به معنای کوچک بودن ابعاد مانور نیست. برای ما مهم این است که بتوانیم مشترکا نیروهای مسلح صلحبانی را هدایت کنیم. 3 هزار نیرو در این بخش حضور دارند. اگر گروهان کنترل و هدایت را آموزش دهیم، می توانیم متحد عمل کنیم و در آینده همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. اگر سربازان را درست آموزش دهیم، وظایف خود را به خوبی انجام می دهند.

مانور «برادری خلل ناپذیر — 2015» در سه مرحله به مدت پنج شبانه‌روز پیش برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N980665