آیت‌الله استادی: طبل رسوایی آل سعود در جهان به صدا درآمده است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حاکمان آل سعود، شیعیان عربستان را از تمامی حقوق شهروندی محروم ساخته اند، آنها را افرادی عیاش، فاسق و بی دین دانست و گفت: آل سعود با ادعای خادم الحرمی، انسانیت را هم زیرپا گذاشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، آیت‎الله رضا استادی یکشنبه شب در مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه منا، با ذکر این مطلب این حادثه دلخراش دل همه مسلمانان و هر انسان با وجدانی را به درد آورده است، گفت: پیام رهبر معظم انقلاب بشارتی برای مردم و بازماندگان این حادثه دلخراش بود زیرا ایشان آیاتی را در پیام خویش بیان کردند که واقعا امیدبخش و بشارت دهنده بود.

وی افزود: این بشارت قرآنی آرامش را به خانواده‎های حجاج هدیه داد ولی هیچ وقت این حادثه فراموش نخواهد شد و بیشتر اینکه خادمان حرمینی که واقعا خیانت کار هستند چهره‎شان برای همه روشن شد.

وی گفت: اصل تاسیس این حکومت بر اساس قتل و خیانت بود و امروز نیز طبل رسوایی آنها در سراسر جهان به صدا درآمده است و مسلمانان از هر نقطه جهان می‎دانند که برای حضور در این سرزمین باید تقیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خیانت از این بالاتر که این همه زائر در خانه خدا این گونه آزار شوند و آنها حتی از دادن آب به این حاجیان خودداری کنند؛ خیانت بعدی آنها تخریب قبور ائمه بقیع است؛ در همه جای دنیا اگر کسی یک خدمت کوچک هم داشته باشد سعی می‎کنند خانه او را خریداری کنند و آثار او را نگاه دارند ولی آنها جایی را تخریب کردند که حداقل یک میلیارد شیعه و سنی محب اهل بیت(ع) به آنجا می‎رفتند و زیارت می‎کردند.

وی گفت: در مکه و مدینه هم حوزه‎های علمیه وهابیت وجود دارد و این حوزه‎ها تنها هنرشان تربیت طلابی بر اساس تفکرات پوچ وهابیت است و اینکه در این دوماه به جای اینکه مشکلات آدابی و زیارتی حجاج را برطرف کنند و آنها را بر علیه اسراییلی که دشمن اسلام است تشهییج کنند، تنها مزاحم شیعیان و محبان اهل بیت(ع) می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از سخنان رهبر معظم انقلاب آنها خودشان را باختند و معذرت خواهی کردند، آنها همیشه در طول تاریخ شیعیان حجاج را آزار دادند و این از حقوق آموزشی و تحصیلی و فعالیت علمی و کارهای پژوهشی وتبلیغی و حتی حقوق حقه خود محروم هستند.

عضو شورای عالی حوزه‎های علمیه بیان کرد: فسق و فجوری که رژیم عربستان سعودی روا می‎دارد و همه اینها را پشت عنوان خادم حرمین پنهان کرده قطعا رو شده است و این حادثه آنها را بیش از پیش رسوا کرد.

وی گفت: آل سعود در ماجرای حج امسال انسانیت را زیر سوال برد و خدا هم خواست که آنها رسواتر از قبل شوند؛ آنها به هیچ قانونی پایبند نیستند و فقط می‎خواهند بر اساس فکر پلید خود به پیش بروند.

انتهای پیام

کد N980613