پزشکیان: اسرائیل و همدستانش از رد برجام در ایران خوشحال می‌شوند

برجام

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام با انتقاد از گزارش این کمیسیون در مورد توافق هسته‌ای این گزارش را غیر علمی و یک سویه توصیف کرد.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، اظهار کرد: برای اینکه بررسی برجام به شکل بی طرفانه انجام شود ابتدا باید مشخص می شد که روش ما در بررسی چیست؛ در حالی که از ابتدا روش بررسی توافق در کمیسیون برجام مشخص نبود.

وی اضافه کرد: کمیسیون ابتدا داده‌هایی را جمع آوری کرد اما در زمان جمع بندی تصور من این بود که آن‌ها از قبل تصمیم گرفتند نقاط ضعف را با آگراندیسمان ( بزرگنمایی) مطرح کنند و نقاط قوت را تا جایی ممکن است کوچک کنند و تاثیرات منطقه‌ای، سیاس،‌ اقتصادی و اجتماعی آن را نادیده بگیرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولین دستاورد مذاکرات هسته‌ای شکستن وحدت و اجماع بین‌المللی علیه ایران بوده ، خاطر نشان کرد: تاثیر این گفت‌وگو ها در منطقه و عصبانیت نتانیاهو قابل ارزیابی است. این مذاکرات باعث شد بین آمریکا و اسرائیل شکاف ایجاد شود و حتی دولت آمریکا با کنگره دو نظر مختلف پیدا کردند. چه چیزی جز این گفت‌وگوها می توانست این وحدت را علیه ایران در هم بریزد؟

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: زمانی که شورای امنیت سازمان ملل هر سال قطع‌نامه‌ای علیه ما صادر می کرد مجلس شورای اسلامی کجا بود؟ اگر امروز ما برجام را نپذیریم جز اسرائیل و همدستانش و عربستان سعودی چه کسی خوشحال خواهند شد؟

وی با بیان اینکه کمیسیون برجام نگاه بی طرفانه ای نداشته است، افزود: من و آقایان تاجگردون و منصوری آرانی در اعتراض به همین نگاه یک سویه و غیرعلمی از کمیسیون برجام خارج شدیم البته آقای حقیقت‌پور هم اعتراضی به این موضوع داشتند و برای مدتی جلسه را ترک کردند و حتی آقای ابوترابی نیز مسأله داشتند، اما به خاطر جایگاهش نخواست چنین کاری کند.

انتهای پیام

کد N980538