کمیسیون امنیت ملی مجلس به بررسی فاجعه منا پرداخت

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جلسه امروز خود به بررسی فاجعه منا و راه‌های نفوذ دشمن برای آسیب زدن به بنیان‌های انقلاب و نظام پرداخت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که بعد از ظهر امروز تشکیل شد از مقام معظم رهبری به دلیل موضع‌گیری سنجیده، منطقی، به موقع و شجاعانه ایشان در مقابل عربستان سعودی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

از دید این کمیسیون، رفتارهای پرخاشگرانه عربستان سعودی نیازمند تدوین استراتژی جدیدی از سوی جمهوری اسلامی ایران در قبال این کشور است و لذا کمیسیون در جلسات آینده در خصوص ماهیت و محتوای این استراتژی وارد بحث خواهد شد.

از سوی دیگر در کاین کمیسیون گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص شیوه‌های نفوذ دشمن برای آسیب زدن به بنیان‌های انقلاب و نظام مطرح شد؛ از جمله مورد جیسون رضائیان مبنی بر این که نامبرده یک ایرانی آمریکایی الاصل است و یک عنصر حائز اهمیت برای آمریکایی‌ها محسوب می‌شود به گونه‌ای که آمریکایی‌ها برای آزادی وی بسیار تلاش می‌کنند. جیسون رضائیان مامور اجرای تفکر آن دسته از سنای آمریکا است که معتقدند اگر آمریکا بتواند روابط خود را با ایران به سطح قبل از انقلاب برگرداند، ‌حکومت ایران را می توان به آسانی ساقط کرد.

انتهای پیام

کد N980421