خوش‌بینی عمار حکیم به نتایج حملات روسیه علیه داعش

عراق,روسيه

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نسبت به برقراری ثبات و امنیت در خاورمیانه به دنبال حملات روسیه علیه داعش ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در مراسمی به مناسبت عید غدیر در بغداد گفت: ما شاهد تحرکات گسترده نظامی در سوریه هستیم. قدرت‌های بین المللی مهمی به ویژه روسیه وارد جنگ علیه تروریسم شده‌اند و اگر این مسئله با دولت عراق مورد بررسی قرار گیرد احتمالا در عراق نیز این عملیات انجام خواهد شد.

وی افزود:امیدواریم که این تحولات به نفع امنیت و ثبات در منطقه باشد، تروریسمی که در اراضی غصب شده ما ریشه کرده تروریسمی بین المللی است و دیگر تنها مختص به عراق و یا سوریه نیست. هزاران تروریست با تابعیت‌های مختلف وجود دارند که پایگاه‌هایشان را بر روی خاک سوریه و عراق ایجاد کرده و از وضعیت جنگ و تنش‌ها برای انجام حملات تروریستی خود استفاده می‌کنند.

حکیم خاطرنشان کرد: هزینه اقتصادی جنگ بسیار بالاست و عراق با بحران اقتصادی بزرگی روبروست. تروریسم غده سرطانی است که بخشی از خاک عراق را اشغال کرده است اما با این حال در تمامی جهان دست به اقدامات خود می‌زند.

وی گفت: اوضاع سیاسی عراق نیز در مرحله خوبی نیست. باید ابزاری برای انجام مذاکرات میان نخبه‌های دانشگاهی و سیاسی ایجاد شود.

حکیم تاکید کرد: پیامدهای منطقه‌ای بر تحولات داخلی عراق که بخشی مهم و حساس از این منطقه حیاتی است تاثیر خواهد گذاشت. حوادث منطقه ار مرزها عبور کرده و با رخدادهای داخلی کشورها آمیخته شده است.

انتهای پیام

کد N980163