کنگره بزرگداشت امامزاده حسین‌بن‌موسی الکاظم(ع) فردا برگزار می‌شود

سازمان اوقاف,امامزاده

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کنگره ملی بزرگداشت امامزادگان با محوریت تبیین فضائل و شخصیت حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) فردا(دوشنبه) در طبس گشایش می‌یابد.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کنگره ملی بزرگداشت امامزادگان با محوریت تبیین فضائل و شخصیت حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) فردا(دوشنبه) در طبس گشایش می‌یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با بیان این مطلب اظهار کرد: کنگره بزرگداشت حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) عصر دوشنبه با حضور مسئولان کشوری، نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و فرهیختگان استان خراسان جنوبی در طبس آغاز خواهد شد.

وی گفت: این کنگره به مدت دو روز در روزهای 13 و 14 مهرماه در محل آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم با حضور جمع کثیری از محققان و پژوهشگران و مسئولین استانی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در این کنگره حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به سخنرانی خواهند پرداخت و آئین غبارروبی آستان مقدس با حضور میهمانان و مدعوین برگزار خواهد شد.

شرفخانی افزود: در حاشیه این کنگره نمایشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد و از چند محصول علمی و پژوهشی درباره امامزادگان رونمایی می‌شود.

به گفته شرفخانی، کارگاه آموزشی و نشست ارائه مقالات برتر در دومین روز برگزاری کنگره با حضور اساتید، پژوهشگران و محققان برگزار و از تمبر یادبود کنگره نیز رونمایی خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: تاکنون بیش از 200 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که توسط هیئت علمی کنگره مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و از نویسندگان 18 مقاله به عنوان مقالات برتر و برگزیده تجلیل خواهد شد.

وی افزود: از نفرات برتر این کنگره با اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدایای نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد.

به گفته شرفخانی، این کنگره به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی و مدیریت آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) در شهر طبس برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N980130