موافقت با عضویت جهاددانشگاهی و سازمان بهزیستی در کمیسیون توسعه فعالیت‌های قرآنی

قرآن کريم

با درخواست سازمان بهزیستی کشور و جهاد دانشگاهی برای عضویت در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور در سی و نهمین جلسه این کمیسیون موافقت شد.

با درخواست سازمان بهزیستی کشور و جهاد دانشگاهی برای عضویت در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور در سی و نهمین جلسه این کمیسیون موافقت شد.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درخواست سازمان بهزیستی کشور و جهاد دانشگاهی برای عضویت در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور در سی و نهمین جلسه این کمیسیون اعلام وصول و اعضای کمیسیون با توجه به ظرفیت‌ها و فعالیت‌های قرآنی این دو نهاد، با عضویت آنها در کمیسیون موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه تعداد اعضای کمیسیون به 25 عضو صاحب رأی افزایش یافت.

بر اساس تبصره 4 ماده 9 آئین نامه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کمیسیون‌ها می‌توانند عنداللزوم و عندالاقتضاء از سایر دستگاه‌ها جهت حضور یا عضویت در جلسات دعوت کنند.

بر اساس این گزارش سی و نهمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور اکثریت اعضای کمیسیون برگزار شد، گزارش تشکیل 7 کارگروه از کارگروه‌های تابعه کمیسیون و موضوعات کاری آنها مطرح شد و اعضای جلسه نظرات خود را در خصوص بهبود روند کار کارگروه‌ها بیان کردند.

برگزاری منظم جلسات، تسریع در روند بررسی اسناد و طرح‌های ارجاعی و برجسته شدن ماهیت تولید فکر و دانش در حوزه‌های تخصصی و محوریت کارگروه‌ها در راهبری حوزه‌های تخصصی‌شان از جمله مهمترین نکات مطرح شده توسط اعضا بود. همچنین بر انجام طرح جریان شناسی منشورات قرآنی کشور و ایجاد بانک کتب و نشریات قرآنی، طرح حمایت از تولید آثار ممتاز هنری قرآنی به ویژه در حوزه هنرهای تجسمی و نمایشی و ارتقای سطح کیفی رسانه‌های قرآنی به عنوان طرح‌های در دست بررسی در کارگروه‌های تخصصی تأکید شد.

بررسی طرح ملی حفظ قرآن کریم دومین دستور جلسه کمیسیون بود که از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی جهت بررسی به کمیسیون ارجاع شده بود. که این طرح با هدف تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم و تحقق فرمایش رمضانیه مقام معظم رهبری تنظیم شده است.

اعضای کمیسیون بر لزوم بررسی بیشتر طرح در جلسات کارگروه های تخصصی به ویژه اخذ نظر کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآنی کشور تأکید و بر لزوم تنقیح تعاریف، توجه ویژه به ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه، جامعیت طرح در حوزه طراحی و اجرا و همچنین تجمیع برخی اقدامات و راهبردها تأکید کردند و مقرر شد طرح پس از اعمال نظرات اصلاحی و بررسی بیشتر مجددا در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

در انتهای این جلسه نیز گزارش روند تدوین سند راهبردی توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور که بازنگاری آن از شهریورماه سالجاری در کارویژه‌ای ذیل کمیسیون آغاز و 6 جلسه مورد بررسی قرار گرفته بود گزارش و مقرر شد کارویژه ضمن ادامه روند بررسی و تدوین سند مطابق روال طی شده، نتیجه را در قالب مصوبه کمیسیون به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه کند.

انتهای پیام

کد N980082