رایزنی فلسطینی‌ها برای انحلال تشکیلات خودگردان و اعلام "کشور تحت اشغال"

فلسطين

تشکیلات خودگردان فلسطین رایزنی‌ها و تدابیری را برای اعلام تشکیل کشور فلسطین و در نتیجه انحلال تشکیلات خودگردان آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، یک مسئول فلسطینی تاکید کرد: مهمترین گام‌هایی که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در راستای اجرای سخنانش در سازمان ملل اتخاذ خواهد کرد، این است که کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین به عنوان دولت موقت کشور اشغال شده فلسطین اعلام می‌شود و شورای ملی فلسطین نیز پارلمان خواهد شد.

واصل ابو یوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تاکید کرد: این امر بدین معنا است که فلسطین به عنوان یک کشور تحت اشغالگری اعلام می‌شود، اما این تصمیم‌ها به سرعت اتخاذ نخواهند شد، اما اگر جهانیان پاسخ مثبتی به سخنرانی عباس ندهند، اجرای این تصمیم‌ها به تاخیر نخواهد افتاد.

ابو یوسف تصریح کرد: اتخاذ این گام‌ها لزوما به معنای پایان نقش تشکیلات خودگردان فلسطین است و فلسطین کشوری اشغال شده اعلام می‌شود که تحت امر سازمان آزادی بخش خواهد بود که این اقدامات مقدمه‌ای برای گام‌های بعدی است.

وی تاکید کرد: تماس‌ها با گروه‌های فلسطینی از جمله حماس و جهاد برای برگزاری جلسه شورای ملی فلسطین تا قبل از پایان سال میلادی جهت بررسی و اتخاذ گام‌های تعیین کننده در این زمینه آغاز شده است.

محمود عباس در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت، در صورتی که اسرائیل به توافق‌ها پایبند نباشد، وی نیز به توافق‌ها با اسرائیل پایبند نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N980049