ونزوئلا "اقدام توهین‌آمیز" آمریکا را محکوم کرد

پس از آنکه یک مقام ارشد ونزوئلا در جریان سفر رسمی در فرودگاهی در مکزیک توقیف شد، به شدت از ایالات متحده انتقاد کرد و اقدام آنها را تحریک‌آمیز خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تارک ویلیام ساب، مامور رسیدگی به شکایات مردم از سازمان‌های دولتی ونزوئلا گفت، زمانی که وی در مسیر شرکت در کنفرانس حقوق بشری به فرودگاه مکزیکو سیتی رسید، به درخواست آمریکا مورد بازجویی مقامات امنیتی قرار گرفت.

ویلیام ساب گفت که مقام‌ها به وی اطلاع داده‌اند که اینترپل به درخواست آمریکا هشدار صادر کرده و از مکزیک خواسته است تا درباره دلایل این سفر و مدت اقامت وی سوال کند.

این مقام ونزوئلایی افزود: از نظر من این اقدام کاملا توهین آمیز است. این اقدام با هدف تحریک و ناراحت کردن یک مقام ونزوئلایی طراحی شده بود. من از مکزیک و سایر مقا‌م‌ها شکایت می‌کنم.

اینترپل و وزارت امور خارجه مکزیک هیچکدام در این باره اظهارنظری نکردند. پیتر کار، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفت که این وزارتخانه درباره سخنان ساب اظهار نظر نمی‌کند.

یکی از وظایف اصلی ساب دفاع از حقوق بشر در ونزوئلا است. وی پیش از تصدی این پست به عنوان فرماندار یکی از ایالت‌های ونزوئلا مشغول به کار بود. ایالات متحده مرتبا مقام‌های ونزوئلایی را که به قاچاق مواد مخدر و نقض حقوق بشر متهم کرده، هدف می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N980016