هشدار تاجگردون درباره وجود نگاه سیاسی در تنظیم گزارش برجام

برجام

یک عضو کمیسیون بررسی کننده برجام با انتقاد از گزارش این کمیسیون گفت: به دوستان تنظیم کننده پیشنهاد می‌دهم تعارف نکنید، طرح داده و برجام را رد کنید تا مردم تکلیفشان را بدانند.

یک عضو کمیسیون بررسی کننده برجام با انتقاد از گزارش این کمیسیون گفت: به دوستان تنظیم کننده پیشنهاد می‌دهم تعارف نکنید، طرح داده و برجام را رد کنید تا مردم تکلیفشان را بدانند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامرضا تاجگردون در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: شما نمایندگان ما را برگزیدید تا در کمیسیون ویژه برجام حضور پیدا کرده و آن را بررسی کنیم. ابتدا از تلاش و دلسوزی همکاران تشکر می‌کنم و همچنین از این که با دقت برجام را بررسی کرده و حرف منتقدین را شنیدند متشکرم. همچنین از بیانیه‌ی مرجع عالیقدر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی تشکر می‌کنم.

وی افزود: واقعیتی که کمتر به آن پرداخته شد بر حسب وظیفه شرعی خود لازم می‌دانم که در جمع شما نمایندگان بیان کنم. به نظر من و جمعی از دوستان نگاه سیاسی، یک جانبه‌گری و هدایت شده و چشم پوشی از ظرفیت‌های برجام حاکم بر نتیجه‌گیری است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویر احمد خاطر نشان کرد: گزارش مذکور دادن سند به دشمن است و به نظر من از قرائت ایرانی برجام فاصله گرفته است. به دوستان تنظیم کننده پیشنهاد می‌کنم تعارف نکنید، طرح دهید و برجام را رد کنید تا مردم تکلیفشان را بدانند.

وی همچنین با بیان این که از حضور رهبرم عذر می‌خواهم که نتوانستیم شرایطی را فراهم کنیم تا برجام عامل وحدت شود گفت: دوست داشته و داریم موجب همبستگی مردم شده و مانع انشقاق نشویم و امیدواریم در عمل هم حاصل شود. گرچه می‌دانم پس از این آنچه که همراه با بی‌اخلاقی و انحصار‌گرایی است در باب این چند کلام من مطرح می‌شود ولی من به شما دوستانم خسته نباشید می‌گویم و مردم بهترین قاضی و قضاوت‌گر عادل هستند.

تاجگردون در ادامه شعری را با این مضمون قرائت کرد که هر کس بد ما به خلق گوید، ما دیده به بد نمی‌خراشیم، ما نیکی او به خلق گوییم، تا هر دو دروغ گفته باشیم.

ادامه دارد

کد N979984