درخواست نواز شریف از هند برای توقف اقدامات خرابکارانه

پاكستان,هند

نخست‌وزیر پاکستان گفت که دخالت هند در اقدامات تروریستی در کشورش یک مساله جدی برای اسلام آباد است و پاکستان شواهدی معتبر دارد که آنها را در اختیار سازمان ملل گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، "نواز شریف"، نخست‌وزیر پاکستان در جریان گفت‌وگو با رسانه‌ها در لندن به بیان این مطالب پرداخت و گفت که جنگ نیابتی علیه کشورش درسراسر مرز بین پاکستان و هند باید پایان یابد.

وی گفت که دولت اسلام آباد شواهدی معتبری از دخالت آژانس اطلاعاتی هند در انجام اقدامات خرابکارانه در پاکستان دارد که آنها را در اختیار سازمان ملل قرار داده است.

نخست‌وزیر پاکستان گفت که موضع کشورش این است که مساله دخالت دهلی‌نو در انجام اقدامات خرابکارانه در پاکستان را در سطح بین الملل مطرح کند و در نهایت تاثیر آن را ببیند.

نخست‌وزیر پاکستان ادامه داد، اسلام‌آباد به صورت موثری به سمت حل این مشکل قدم برداشته است و این تنها راه محسوب می‌شود. مردم در منطقه کشمیر چندین دهه است که قربانی درگیری های مرزی شده اند. هندوستان بدون در نظر گرفتن پیشنهادات دولت اسلام آباد فرصت کمی برای احیای صلح در منطقه دارد.

نواز شریف همچنین به بیان این مساله پرداخت که پیشنهاد چهار بخشی دولت اسلام آباد با هدف ایجاد تغییر و تحولات در منطقه و در دو کشور است.

وی در جریان سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که 30 سپتامبر سال جاری میلادی صورت گرفت، این پیشنهاد چهار بخشی را مطرح کرد و درباره کاهش تنش ها میان دو کشور به صحبت پرداخت و به دهلی نو تاکید کرد تا از ایجاد بی ثباتی در پاکستان دست بردارد.

وی همچنین ادعاهای بی پایه و اساس علیه دولت اسلام آباد را رد کرد و گفت: من معتقدم که دو کشور باید به رویکردی متوازن درباره تمام مسائل برسند و این درگیری ها را متوقف کنند. تنش‌ها میان دو طرف بر روابط خوب میان اسلام آباد و دهلی نو و دورنمای اقتصادی –اجتماعی بین دو کشور اثری بد گذاشته است. به زودی هند باید با پیشنهادهای اسلام آباد درباره حل مشکلات و مناقشات موافقت کند.

انتهای پیام

کد N979931