در دومین اقدام تروریستی خود؛

داعش مسئولیت قتل مرد ژاپنی در بنگلادش را برعهده گرفت

بنگلادش

مقام‌های ژاپنی امروز (یکشنبه) اعلام کردند که درباره تیراندازی مرگبار به یک شهروند ژاپنی در بنگلادش به ظن حمله تروریستی تحقیقات انجام می‌دهند. گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مهاجمان نقاب‌پوش روز شنبه در شمال بنگلادش به سمت کونیو هوشی شلیک کرده و وی را کشتند.

به گفته پلیس، این دومین حمله افراد مسلح به خارجی‌ها طی یک هفته در این کشور جنوب آسیاست.

براساس اعلام "گروه اطلاعاتی سایت" که بر فعالیت‌های آنلاین گروه‌های تروریستی نظارت می‌کند، داعش با صدور بیانیه‌ای مدعی اجرای این حمله شده است.

این گزارش به صورت مستقل قابل تایید نیست. این گروه افراطی همچنین دوشنبه گذشته مسوولیت کشتن یک امدادگر ایتالیایی را در داکا، پایتخت بنگلادش پذیرفت.

به گفته پلیس، چهار مظنون در ارتباط با تیراندازی روز شنبه بازداشت شده‌اند. سن قربانی اعلام نشده اما رسانه‌های محلی وی را فردی 66 ساله معرفی کرده‌اند.

یک مقام اداره ضد تروریسم وزارت امور خارجه ژاپن گفته است که چون داعش مسوولیت این حمله را پذیرفته، تحقیقات درباره احتمال حمله تروریستی بررسی می‌شود. با این حال دولت بنگلادش ادعای داعش را رد کرده و گفته است که مدرکی دال بر این ادعا وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N979729