تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود؛

مراسم تشییع پیکرهای پاک شهدای منا در تهران

حج,فاجعه منا,بی کفایتی آل سعود

مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا تا ساعتی دیگر از مقابل دانشگاه تهران انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پی جانباختن جمعی حجاج در فاجعۀ مصیبت بار منا ، پس از اعلام رسمی هیات دولت مبنی بر اعلام زمان مراسم تشییع پیکر جانباختگان ملت داغدار و عزادار از ساعت 9:30 صبح از دانشگاه تهران، پیکرهای مطهر جانباختگان فاجعه منا را بر روی دستان خود، تشییع می‌کنند.

همچنین عصر امروز مراسم گرامیداشت آن جانباختگان ، از سوی مقام معظم رهبری « مدظله العالی » از ساعت 15:30 تا 17:30 در حسینه امام خمینی (ره) و همزمان در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر خون و قیام ، قم و همزمان در سراسر کشور برگزار می شود .

براساس اعلام مسئولان، پیکر آن دست از جانباختگان منا که هنوز شناسایی نشده‌اند پس از تعیین هویت از طریق آزمایش دی‌ان‌ای برای انجام مراسم تشییع و خاکسپاری به زادگاه و محل سکونت‌شان انتقال می‌یابد.

ایران در فاجعه تلخ منا طبق اعلام سازمان حج و زیارت ٤٦٤ زائر خود را از دست داده که با انتقال ٢١٨ پیکر تا امروز، بیش از نیمی دیگر از زائران جان باخته همچنان در سردخانه مکه نگهداری می شوند که هویت برخی از آنها هنوز مشخص نشده است.

قرار شده فرایند تشخیص هویت زائرانی که از میان اجساد موجود در سردخانه های عربستان، ایرانی شناخته می شوند، در داخل کشور ادامه یابد.

انتهای پیام

کد N979498