رمضان قدریف برای اعزام به سوریه و جنگ با داعش اعلام آمادگی کرد

سیاسی

رییس جمهوری چچن گفت، اگر رییس جمهوری روسیه "گردان مرگ" خود را به سوریه اعزام کند تا در عملیات زمینی با داعش بجنگند،‌ این گروه تروریستی ظرف چند هفته نابود می‌شود.

رییس جمهوری چچن گفت، اگر رییس جمهوری روسیه "گردان مرگ" خود را به سوریه اعزام کند تا در عملیات زمینی با داعش بجنگند،‌ این گروه تروریستی ظرف چند هفته نابود می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی،‌ رمضان قدریف، رییس جمهوری چچن از ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه درخواست کرد تا وی را به سوریه بفرستد و مدعی شد که عملیات زمینی با استفاده از نیروهای زمینی چچن باعث از بین بردن داعش و نابودی این گروه شبه نظامی می‌شود.

وی در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌های روسی گفت: تروریست‌ها نمی‌دانند جنگ واقعی چیست چون آنها تنها هدف حملات هوایی قرار می‌گیرند. آنها تجربه‌ای از یک اقدام نظامی واقعی ندارند. اگر تقاضای ما استجابت شود، این یک پیروزی برای ما خواهد بود. اما این تصمیم بستگی به فرمانده کل ارتش دارد.

بعید است که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه به درخواست رییس جمهوری چچن پاسخی مثبت دهد و بارها گفته که اقدام نظامی روسیه تنها شامل انجام حملات هوایی است.

زمانیکه حملات هوایی روسیه علیه داعش در روز چهارشنبه آغاز شد، رییس جمهوری چچن روز جمعه آمادگی خود را برای اعزام چند گردان نیروی زمینی به سوریه اعلام کرد.

قدریف گفت:‌ من به عنوان یک مسلمان، یک میهن پرست و یک چچنی زمانیکه در 1991 کشور به دست اهریمنان افتاد وارد عمل شدم و با آنها جنگیدم. حالا هم اوضاع مثل سابق است و من آماده‌ام تا با دشمنان و اهریمنان بجنگم.

پدر قدریف مفتی چچنی بود که در جریان نخستین جنگ چچن در دهه 90 میلادی با روس‌ها جنگید. البته او موضع خود را تغییر داد و با مسکو اعلام بیعت کرد. وی در جریان انفجار بمبی در سال 2004 و زمانیکه رمضان قدریف رهبر چچن بود، کشته شد.

قدریف هم‌چنین در چندین مورد قتل‌های سیاسی افراد با نفوذ و نیروهایش به نقض گسترده حقوق بشر متهم هستند.

حتی عنوان شده که نیروهای رییس جمهوری چچن در کنار نیروهای جدایی طلب اوکراینی در شرق این کشور می‌جنگند و به همین دلیل در فهرست تحریم‌های دولت کی‌یف قرار دارند.

انتهای پیام

کد N979424