حملات روسیه در سوریه داعشی‌ها را فراری داده است

روسيه

خبرنگار النشره در سوریه اعلام کرد که تعداد زیادی از تروریست‌های داعش به دلیل ترس از هدف قرار گرفتن توسط جنگنده‌های روسی از شهر رقه به عراق گریخته‌اند.

خبرنگار النشره در سوریه اعلام کرد که تعداد زیادی از تروریست‌های داعش به دلیل ترس از هدف قرار گرفتن توسط جنگنده‌های روسی از شهر رقه به عراق گریخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، منابع محلی در رقه سوریه اعلام کردند که تروریست‌های داعش به دلیل ترس از هدف قرار گرفتن توسط جنگنده‌های روسی تعداد زیادی از مساجد شهر رقه را از نمازگزاران تخلیه و نماز جمعه را لغو کردند.

به گفته منابع محلی، تعداد زیادی از تروریست‌های خارجی داعش رقه را ترک کرده و به سمت عراق رفته‌اند.

در روستای "تل السمن" در شمال رقه تعداد زیادی از داعشی‌ها با تجهیزات و سلاح‌هایشان فرار کرده‌اند، این در حالی است که "پلیس دینی" داعش در حال جستجوی این افراد است.

روسیه حملات هوایی خود در سوریه را از روز چهارشنبه آغاز کرده است و در پی نخستین حملات جنگنده‌های روسی به استان رقه 12 داعشی کشته شدند.

در عین حال منابع نظامی و اطلاعاتی به سایت دبکای اسرائیل گفته‌اند که چین پیامی را به روسیه فرستاده مبنی بر اینکه جنگنده‌های J-15 چین به زودی به حملات هوایی روسیه در سوریه می‌پیوندند.

چین در این پیام از روسیه خواسته یک پایگاه هوایی را به آن برای هدف قرار دادن داعش بدهد.

در همین حال وب‌سایت نظامی دبکای اسرائیل به نقل از منابع نظامی گزارش داده بود، یک ناو هواپیمابر چین موسوم به لیائونیگ-سی‌وی-16 (Liaoning-CV-16) در بندر طرطوس سوریه در مدیترانه دیده شده که مجهز به موشک کروز هدایت‌شونده بوده است.

انتهای پیام

کد N979415