دلواپسان: به احترام کشته شدگان منا به تحصن مقابل مجلس خاتمه می دهیم/ایسنا:صدورحکم قضایی برای برخورد

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام

تجمع دلواپسان توافق هسته ای ایران و غرب در مقابل مجلس که از هفته گذشته آغاز شده بود با بیانیه بسیج دانشجویی خاتمه یافت.

به گزارش خبرآنلاین، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران با انتشار نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس اعلام کرد: امروز مجلس در معرض آزمونی تاریخی و سرنوشت­ ساز قرار دارد که در صورت عدم قبولی در آن، کشور با مخاطراتی هولناک روبرو خواهد شد؛ مخاطراتی که در رأس همه آن­ها خدشه­ دار شدن عزّت و اقتدار ملّی است.

در این نامه خطاب به نمایندگان مجلس آمده است: تاریخ ایران پر است از خدمتها و خیانتها در حقّ ملّت ایران که آیندگان در مورد آنها قضاوت و داوری خواهند نمود. برخی در پوشش دیپلماتیک و وزارت و برخی در پوشش قانون و وکالت و بدا به حال آنان که منافع کشور را به منافع ناچیز دنیا فروخته اند

این نامه می افزاید: امروز مجلس در معرض آزمونی تاریخی و سرنوشت ساز قرار دارد که در صورت عدم قبولی در آن، کشور با مخاطراتی هولناک روبرو خواهد شد؛ مخاطراتی که در رأس همه آن ها خدشه دار شدن عزّت و اقتدار ملّی است.
برجام که امروز علیرغم همه ایرادات اساسی مع¬الأسف مایه افتخار و مباهات دولت ترسویان قرار گرفته است، باید مورد بازبینی و اصلاحات اساسی قرار گیرد.

در ادامه  این نامه آمده است بیش از دو سال و دو ماه از حیات دولت فعلی می گذرد و بیش از 10 در خواست مجوّز توسّط بسیج دانشجویی با موضوعاتی چون تجمّع مقابل سفارت عربستان در خصوص حمله به مردم بی گناه یمن، اعتراض به حضور فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه و حتّی اعتراض به عربستان سعودی در خصوص بی تدبیری در اداره مراسم حج و برخی دیگر از تقاضاها که دولت به همه آن¬ها یکـسره با رویـکردهای مماشات گونه و منفعلانه در مقابل بیگانه و جانبدارانه سیاسی پاسخ منفی داده است و بر خلاف بیانات بی¬پشتوانه برخی از مسئولین این دولت در استقبال از منتقدین، نه استقبال؛ بلکه برخلاف اصل 26 قانون اساسی که تصریح می کند هیچ کس را نمی توان از شرکت در تجمّعات منع نمود رفتار نموده است چرا که رعایت اصول استقلال، آزادی و موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی در همه آن ها متصور بوده است.

دانشجویان بسیجی در نامه خود تاکید کرده اند: روی سخن ما با نمایندگان مستقل و آزاده است؛ نه وکیل الدّوله های نان به نرخ روزخور که با هر دولتی، سیاستی و موضعی در راستای تأمین منافع خود اتّخاذ می نمایند.پیش از این نیز بارها و بارها نامه های مختلفی به دولت نگاشته شد امّا دریغ از پاسخی درخور و حتّی دریغ از پاسخی غیر درخور. به همین خاطر اندک امیدی به این دولت که به حق باید با مشی فعلی غیر پاسخگویی را نیز به ترسویی آن افزود وجود ندارد. لذا از نمایندگان محترم خواستار ارائه گزارشی واقع بینانه و نه سیاسی و با اهمال کاری در خصوص برجام، که بسیاری از توقّعات مقام معظّم رهبری(مد ظلّه) را نادیده گرفته است می باشیم.از این رو ضمن اعلام لغو تحصّن مقابل مجلس جهت ادای احترام به تشییع کشته شدگان فاجعه منا، امید است که نمایندگان محترم با اتّخاذ تصمیم قاطع، شجاعانه و حق طلبانه، نام زرّینی از خود در اوراق تاریخ بنگارند چرا که از تیغ تیز قضاوت آیندگان برّنده تر، دستگاه عدل الهی خواهد بود.


این در حالی است که پیش از این خبرگزاری ایسنا در خبري با تاکید بر اینکه تحصن تعدادی روبروی مجلس در اعتراض به برجام غیرقانونی است، نوشته بود: حکم قضایی برای برخورد با این تحصن غیر قانونی صادر شده ولی تاکنون نیروی انتظامی برخوردی با این افراد نکرده است.

29220

کد N979223