عارف:برای وحدت اصلاح‌طلبان تا آنجا که توانستم کوتاه آمده‌ام

مهر نوشت: محمدرضا عارف گفت: در برخی مواقع برای رسیدن به وحدت حداکثری لازم است از حق خود بگذریم. شخصا تا آنجا که توانسته‌ام کوتاه آمده‌ام

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مازندران، با اشاره به رای ۶۰ درصدی استان مازندران به روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: استان مازندران پیشتاز تفکر اصلاح طلبی در کشور است مردم این استان هم مومن و متعهد به ارزش‌های اسلامی و هم طرفدار تفکر اصلاح‌طلبی هستند، هر چند عده‌ای می خواهند بگویند مردم مازندران علاقه‌ای به تحول خواهان ندارند ولی میزان آرای روحانی در استان مازندران نشان می‌دهد نمی‌توان با زور خلاف آنچه که مردم طرفدار آن هستند به جامعه القاء کرد.

عارف تاکید کرد: مردم می‌خواهند روندی که در خرداد ۹۲ در کشور شروع شد ادامه پیدا کند و برای استمرار این روند باید تلاش کرد.

وی با اشاره به همگرایی اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس گفت: اصلاح طلبان در راهبردها هیچگونه اختلافی ندارند، راهبرد اصلی اصلاح طلبان مشارکت حداکثری مردم و کسب اکثریت مجلس است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ما مجلسی می‌خواهیم که نماد ادب و متانت باشد، مجلسی می خواهیم که در آن به مسئولی توهین و فحاشی نشود، مجلسی می‌خواهیم که رقیب دولت نباشد، مجلسی می‎خواهیم که نمایندگان آن در طراز ملت بزرگوار ایران باشند و مجلسی می خواهیم که در راس امور باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات باید در یک فضای رقابتی و عادلانه و با حضور حداکثری مردم برگزار شود، تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در مقایسه با رقیب خود از تفاهم و وحدت خوبی برخوردارند. در برخی مواقع برای رسیدن به وحدت حداکثری لازم است از حق خود بگذریم. شخصا تا آنجا که توانسته‌ام کوتاه آمده‌ام البته کوتاه آمدن به این معنا نیست که هویت اصلاح طلبی خود را به حراج بگذارم و مطمئنا هیچگاه این کار را نخواهم کرد.

27214

کد N979188