اولمرت: باید بپذیریم که توافق هسته‌ای ایران انجام شده است

تسنیم نوشت: نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم باید بپذیرد که توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی انجام شده است و از درگیری با دولت آمریکا دراین باره اجتناب کنند.

ایهود اولمرت، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه الجزیره اعلام کرد که اسرائیل باید بپذیرد که توافق هسته‌ای میان ایران و قدرتهای جهانی انجام شده است و از سوی دیگر تمام تلاش خود را انجام دهد تا از درگیری با آمریکا ممانعت کند.

اولمرت گفت: من با بخشی از توافق ایران مخالفم. این یک توافق ایده‌آل نیست اما سوال این نیست که من این توافق را دوست دارم یا نه. توافقی صورت گرفته است، مورد تایید است و پذیرفته شده است.

اولمرت با بیان اینکه آمریکا بهترین دوست اسرائیل به شمار می‌رود به انتقاد از سیاست‌های نتانیاهو در درگیری با رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت و گفت: زمانی که موضوع تهدید اسرائیل از سوی ایران مطرح می‌شود اسرائیلی‌ها باید به طور کامل به آمریکا اعتماد داشته باشند.

وی دراین باره گفت: باراک اوباما مردی صادق است و ما نباید تنها زمانی که وی در مقابل دوربین صحبت می‌کند سکوت کنیم.

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی همچنین با اظهارات نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل درباره عدم تمایل محمود عباس برای دستیابی به صلح نیز مخالفت کرد و گفت: من آماده‌ام که هرچه سریعتر مذاکرت صلح با مقامات فلسطینی را بدون هیچ پیش‌شرطی از سر بگیرم.

52261

کد N979152