معاون استاندار تهران:

مردم از ناجا تقاضای جاری شدن عدل علوی دارند

ناجا,استانداري تهران,هفته ناجا

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران با تاکید بر صلابت نیروهای نظامی و انتظامی کشور و قدرت برتر جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنایع دفاعی در منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از حقوق خود هیچ محدودیتی ندارد.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدشهاب‌الدین چاوشی در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی غرب استان تهران که همزمان با آغاز هفته ناجا برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی مفتخر به دوش گرفتن پرچم ولایت امیرالمومنین شده است که این وظیفه مسوولان جمهوری اسلامی را دشوار و سنگین می‌کند، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند اقتدار در سرزمین‌های اسلامی هستیم و بخش اعظمی از این اقتدار نیز در دستان پرسنل نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه امروز آنچه که دشمنان نظام اسلامی را وادار به عقب‌نشینی می‌کند و به پای میز مذاکره می‌نشاند، مقاومت ملت ایران است، افزود: هشت سال دفاع مقدس به دنیا اثبات کرد که ملت ایران شکست‌ناپذیر است.

چاوشی ادامه داد: امروز بر دشمنان ما بیش از هر زمان دیگری مشخص و روشن شده است که ملت ایران با وحدت و همدلی در کنار نیروهای مسلح، ملتی قدرتمند و شکست‌ناپذیر خواهد بود و امروز در اوج افتخار توافق هسته‌ای را پذیرفته‌ایم. امروز دشمنانمان می‌دانند که بدون حضور جمهوری اسلامی ایران هیچ معادله‌ای در منطقه پایدار نخواهند ماند و در پس این قدرت الهی اقتدار است که از حمایت توده‌های مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا برخوردار است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران خطاب به نیروهای انتظامی کشور، تاکید کرد: امروز قدرت شما برای زورگویان اسباب ناامنی و برای مردم اسباب آرامش شده است. آنچه دشمنان ما را از طمع دست‌اندازی به میهن و منافع ملی بازمی‌دارد وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح و پشتیبانی مردمی است که به وجود نیروهای مسلح خود می‌بالند.

چاوشی تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی، سیاست بازدارندگی است و نظام جمهوری اسلامی ایران متجاوز به حقوق هیچ کشوری نبوده و نیست، اما در عرصه دفاع چنان قدم می‌گذارد که هیچ متجاوزی جرات تعدی به کشورمان را نخواهد داشت و با همین سیاست است که به دنیا ثابت کرده‌ایم حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را داریم و از این حق مسلم خود نیز نمی‌گذریم.

وی با بیان اینکه امروز ثابت کرده‌ایم که جمهوری اسلامی یک قدرت هسته‌ای است و براساس فتوای مقام معظم رهبری از ابتدا گفته‌ایم به دنبال سلاح کشتار جمعی و هسته‌ای نبوده و نیستیم؛ ادامه داد: جمهوری اسلامی انرژی هسته‌ای را برای مقاصد صلح‌آمیز دنبال می‌کرده و می‌کند، امروز تمامی دنیا اذعان کرده‌اند که جمهوری اسلامی حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را دارد و این قطعا موفقیت بزرگی است . امروز به برکت تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده و حمایت‌های رهبری معظم انقلاب و مردم موفق شده‌ایم تحریم‌های ظالمانه‌ای که می‌توانست آسیب‌هایی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی در کشور ایجاد کند بشکنیم. ان‌شاءالله از این پس و بیش از پیش شاهد درخشش ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

چاوشی درخصوص وظایف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس منطق و عدل استوار است. برهمین اساس مردم از نیروی انتظامی و مسوولان نظامی، انتظامی و قضایی تقاضای جاری شدن عدل علوی دارند. از همین رو همگی باید برای این امر به پا خیزیم و این اطمینان را به مردمی که سر به بالین می‌نهند بدهیم که نیروهای نظامی و انتظامی بیدار هستند.

وی تاکید کرد: مردم از ما و شما انتظار دارند دست سارقان، قاچاقچیان و متجاوزان به حقوق ملت از زندگی‌شان کوتاه شود و این انتظار بزرگی نیست، بلکه حداقل انتظاری است که مردم شهید داده از ما دارند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران با اشاره به فاجعه منا و جان باختن هموطنانمان در این فاجعه گفت: انسان‌های شریفی که پاک شده بودند، در منا پرپر شدند و این اتفاق به دلیل سوءتدبیر و بی‌کفایتی آل‌سعود بود. بی‌تردید این بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آل‌سعود را جمهوری اسلامی ایران فراموش نمی‌کند. همگان تذکرات و هشدارهای مقام معظم کل قوا را شنیدیم و امروز همه می‌دانند اگر جمهوری اسلامی اراده کند، می‌تواند عکس‌العمل‌های شدیدی نشان دهد.

چاوشی در خاتمه تاکیدکرد: جمهوری اسلامی برای دفاع از حقوق خود هیچ محدودیتی ندارد. امروز به فضل الهی صنایع دفاعی ایران در منطقه حرف اول را می‌زند اما این ما را مغرور نمی‌کند چراکه مکتب ما مکتب ناب محمدی است. در مقابل دشمنان و فرصت‌طلبانی که بخواهند موجودیت ما را نشانه بروند ایستاده‌ایم و به فضل الهی این ملت تامادامی و وحدت خود را در کنار نیروهای مسلح داشته باشند، شکست‌ناپذیر خواهند بود.

انتهای پیام

کد N979017