عراقچی آمادگی ایران برای همکاری در جهت اهداف 17 گانه توسعه هزاره را اعلام کرد

سیدعباس عراقچی, سازمان ملل

معاون وزیر خارجه کشورمان در نشست وزرای خارجه گروه 15 با اشاره به اهمیت سند دستور کار 2030 درجهت توسعه پایدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران در همکاری برای رسیدن به اهداف 17 گانه این سند را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین روزجمعه در حاشیه هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل سی و هشتمین نشست وزرای امور خارجه اعضای گروه 15 به ریاست سریلانکا در مقر این سازمان برگزار شد.
دکترسید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران را در این نشست برعهده داشت.
عراقچی در سخنان کوتاهی در این نشست ضمن اشاره به حادثه دلخراش منا، سیزده پیشنهاد برای تقویت فعالیت های کاری این گروه ارائه کرد.
معاون وزیرخارجه ایران بااشاره به اهمیت سند دستور کار 2030 برای توسعه پایدار ، آمادگی کشورمان را برای همکاری با اعضای گروه درجهت نیل به اهداف هفده گانه این سند براساس اولویت های کاری گروه اعلام کرد.
وی ضمن برشمردن ظرفیت های گروه بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی و گفتگوهای سیاسی، بر ضرورت تقویت همکاری های جنوب جنوب تاکید کرد.
آقای عراقچی با تاکید برضرورت تقویت همکاریهای گروه در حوزه انرژی، کشاورزی، فن آوری های زیستی و گردشگری از پیوستن اعضای جدید سایر مناطق جهان یعنی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین به این گروه حمایت کرد.
اگروه 15 در سپتامبر سال 1989 میلادی تشکیل شد و تا کنون کشورهای هند، مالزی، جمهوری اسلامی ایران، آرژانتین، شیلی، کلمبیا، اندونزی، کنیا، مکزیک، نیجریه، پرو، سنگال، سریلانکا، ونزوئلا و زیمبابوه به عضویت آن در آمده اند.

4949
کد N978853