در پاسخ به اظهارات نتانیاهو در سازمان ملل:

صهیونیست‌ها هرچه عصبانی‌تر باشند، منطقه آرام‌تر است

سیاسی

کارشناس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در پاسخ به اظهارات روز پنجشنبه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی گفت که با نهایی شدن برجام، نتانیاهو پوششی را که برای مخفی کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین لازم دارد، از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "فروزنده ودیعتی" گفت: نتانیاهو و همقطارانش مایل بودند کماکان با این موضوع ساختگی (پرونده هسته‌ای کشورمان) همگان را مشغول کنند تا بتوانند اشغال فلسطین و سرکوب وحشیانه مقاومت آنها را ادامه دهند.

وی به حمایت رژیم صهیونیستی از عناصر داعش در ناحیه اشغالی جولان سوریه و نواحی مجاور آن اشاره کرد و آن را تلاشی از سوی این رژیم برای تداوم و افزایش تنش در منطقه دانست.

او گفت: صهیونیست‌ها به دنبال افزایش تنش هستند زیرا صلح و ثبات در منطقه تهدیدی حیاتی برای آنها است. اگر منطقه آرام شود توجهات به رژیم غاصب اسرائیل معطوف می‌شود و آنها باید توضیح دهند که چرا علی‌رغم ظاهرسازی‌شان مبنی بر حمایت از گفت‌وگوهای به اصطلاح صلح - که ظرف 25 سال اخیر بی‌نتیجه ادامه داشته است - کماکان به توسعه غیرقانونی شهرک‌ها در سرزمین‌ فلسطین ادامه می‌دهند.

کارشناس نمایندگی ایران در سازمان ملل در ادامه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و اذنابش در بسیاری از کشورها هرچه در توان داشتند انجام دادند تا دولت‌ها را از حمایت از توافق هسته‌ای بازدارند، اما به سختی شکست خوردند. با توجه به این مساله می‌توان فهمید که چرا نتانیاهو امروز این‌قدر عصبانی بود و بی‌شرمانه به نمایندگان ملت‌های حاضر در مجمع عمومی و کل جامعه بین‌المللی توهین کرد.

ودیعتی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران متعهد به انجام وظایف خود تحت برجام است و با کمک جامعه بین‌المللی صلح و ثبات را به منطقه بازخواهد گرداند. از این رو در سال‌های آینده نمایندگان رژیم صهیونیستی همواره برافروخته‌تر و عصبانی‌تر خواهند بود. هرچه آنها عصبانی‌تر باشند، منطقه آرام‌تر خواهد بود.

انتهای پیام

کد N978832