نماینده کرج:

افزایش بودجه آموزش و پرورش رشد خدمات آموزشی را به دنبال دارد

سیاسی

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال بودجه پیشنهادی دولت در حوزه آموزش و پرورش، 24 هزار میلیارد تومان بوده که با تلاش مجلس به 31 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: اعتبار اختصاص یافته از سوی دولت برای آموزش و پرورش بالغ بر 24 هزار میلیارد تومان بود.

وی افزود: این مبلغ با توجه به نیازی که در حوزه آموزش و پرورش برای تجهیز، نوسازی و توسعه واحدهای آموزشی و بهره‌مندی عموم دانش‌آموزان در مناطق مختلف از وسایل آموزشی مطلوب احساس می‌شود با افزایش هفت هزار میلیارد تومانی به 31 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد که پیش‌بینی می‌شود تأثیر مطلوبی در بهبود شرایط آموزشی در عموم مناطق کشور از جمله استان قزوین داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبار می‌تواند نقش قابل توجهی در امور گوناگون مورد نیاز استان‌ها در حوزه آموزش و پرورش داشته باشد و زمینه رشد کمی و کیفی خدمات آموزشی قابل ارائه را برای عموم هموطنان فراهم کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اختصاص بودجه به امور مورد نظر در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی می‌تواند رشد و توسعه روزافزون را به همراه داشته باشد و توسعه پایدار را در جامعه محقق کند.

کولیوند در پایان گفت: مطابق بررسی صورت گرفته و اظهارات برخی مسئولان آموزش و پرورش در عموم استان‌ها، لازم است اقدامات جدی برای به‌روزرسانی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس، بهسازی و بازسازی برخی واحدهای آموزشی و غیره در این عرصه صورت گیرد که کمک خیران مدرسه‌ساز در این زمینه بسیار قابل تقدیر و اثرگذار است.

انتهای پیام

کد N978707