نماینده ساوه: مدیریت حج از انحصار آل‌سعود خارج شود

سیاسی

‌نماینده مرم ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حادثه خونین منا نشانگر بی‌کفایتی و سوء‌مدیریت رژیم آل‌سعود است.

"شهلا میرگلوبیات" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار این حادثه افزود: کشتن مردم بی‌دفاع یمن و حمایت از تروریسم توسط آل سعود سبب شده است این رژیم از خدمات‌رسانی به حجاج غافل بماند و در چندین مرحله موجب جان باختن بسیاری از زائران کشورهای اسلامی شود.

وی با تاکید بر تسریع در روشن شدن دقیق علت بروز این سانحه مرگبار اظهار کرد: خانه ملت برای بررسی علت و چگونگی وقوع حادثه منا تشکیل کمیته حقیقت‌یاب را در دستور کار خود داده است.

میرگلوبیات تصریح کرد: بدون شک مقصر اصلی این فاجعه دلخراش رژیم آل‌سعود است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این کمیسیون آمادگی دارد که در صورت نیاز برای امداد‌رسانی به حادثه‌دیدگان منا و درمان مصدومان ایرانی و دیگر کشورهای اسلامی وارد عمل شود .

نماینده مردم ساوه و زرندیه با اشاره به اینکه حج بزرگترین آیین برای انسجام دنیای اسلام است، اظهار کرد: اعضای کنفرانس اسلامی باید مدیریت حج را از انحصار آل‌سعود خارج کنند و مسئولیت تامین امنیت حجاج را خود بر عهده بگیرند.

به گفته وی سازمان کنفرانس اسلامی باید با برگزاری نشست و هماهنگی با کشورهای مسلمان مدیریت خانه خدا را در حج تمتع و عمره در اختیار بگیرد تا دیگر شاهد بروز چنین حوادثی که نشان گرفته از بی تدبیری و بی کفایتی رژیم آل سعود است، نباشیم.

انتهای پیام

کد N978694