یک نظامی ارشد اسرائیل در بین کشته شدگان حمله اخیر نابلس

سیاسی

منابع اسرائیلی اذعان کردند که یکی از صهیونیست‌های به هلاکت رسیده در عملیات اخیر مبارزان مقاومت در نابلس، افسر عالی‌رتبه ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عبری‌زبان روتر، یک افسر عالی‌رتبه سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی که قبلا در یگان "سیرت متکال" که مسئول آموزش نیروهای نخبه ارتش صهیونیستی است، از جمله کشته‌های عملیات نابلس است.

روز پنجشنبه خودرویی که چند فرد مسلح سوار بر آن بودند، در نزدیکی شهرک صهیونیست‌نشین ایتمار در جنوب نابلس به سمت خودروی صهیونیست‌ها تیراندازی کرد که در این عملیات سه صهیونیست به هلاکت رسیده و سه نفر دیگر زخمی شدند. مهاجمان پس از انجام عملیات به سرعت از محل متواری شدند.

در پی این عملیاتی، ارتش رژیم صهیونیستی 4 گردان پیاده و شماری زیادی از نیروهای ویژه خود را به منظور شناسایی و بازداشت مجریان عملیات به نابلس فرستاده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این عملیات تاکید کرد که تا بازداشت قاتلان صهونیست‌ها "لحظه‌ای آرام نخواهد نشست." یعلون تهدید کرد که برای بازداشت مبارزان فلسطینی عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه نابلس آغاز خواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی، بسیاری از شهرها و روستاهای نابلس به ویژه در شرق این شهر را به محاصره کامل خود درآورده است و از هرگونه تردد در این مناطق جلوگیری می‌کند و با حمله به منازل فلسطینیان به بازرسی آنها پرداخته است.

شهرک‌نشینان صهیونیست نیز بسیاری از جاده‌های منتهی به نابلس را مسدود کرده و فلسطینیان را مورد حمله قرار داده‌اند که در این حملات خسارت‌های زیادی به خودروهای فلسطینیان وارد آمده است.

عملیات نابلس با استقبال گسترده گروه‌های فلسطینی همراه بود و در همین راستا ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس ضمن تبریک این عملیات تاکید کرد که عملیات پاسخی طبیعی به تجاوزات و جنایت‌های روزافزون صهیونیست علیه ملت فلسطین بود و مطمئنا آخرین عملیات نیز نخواهد بود.

مسوولان شهرک‌های صهیونیست‌نشین محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان و سخنان روز گذشته وی در سازمان ملل را مسبب این عملیات ضدصهیونیستی دانسته‌اند.

انتهای پیام

کد N978682