اکبریان: هزینه کردن در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه‌گذاری است

نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های استان البرز تاکید کرد.

عزیز اکبریان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: مطالعه مستمر یکی از شاخصه‌های جوامع توسعه یافته است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که با کتاب و کتابخوانی مانوس هستند کمتر دچار انحراف می‌شوند و غالبا از حواشی فاصله می‌گیرند.

اکبریان افزود: اغلب افراد اهل مطالعه برای زندگی خود برنامه دارند و اهداف خود را یک به یک و براساس اولویت پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: با ترویج فرهنگ مطالعه درمیان مردم می‌توان از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد.

اکبریان اضافه کرد: درونی‌سازی فرهنگ مطالعه مستمر در میان مردم نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب دراین حوزه است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها یکی از اقداماتی است که باید به صورت جدی دراستان البرز پیگیری شود.

وی اظهار کرد: باید شرایطی ایجاد شود که مردم دردورافتاده‌ترین روستاهای استان نیز به منابع به روز مطالعه دسترسی داشته باشند.

نماینده کرج یادآورشد: افزایش تعداد کتابخانه‌های عمومی، روستایی و سیار یکی از اقداماتی است که زمینه دسترسی آسان مردم به منابع مطالعه را فراهم می‌کند.

اکبریان افزود: علاوه براین، کتابخانه‌ها باید دربازه زمانی مشخص نسبت به خریداری کتاب‌های جدید و به روز کردن منابع قبلی مطالعه اقدام کنند تا مراجعه کنندگان دست خالی از کتابخانه‌ها خارج نشوند.

وی ابراز کرد: هزینه برای خرید کتاب، تجهیز کتابخانه‌ها و سایر اقدامات فرهنگی درحقیقت نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود؛ چراکه آثار و نتایج برنامه‌های فرهنگی درطولانی مدت بروز پیدا می‌کند.

وی گفت: اگر زیرساخت‌های فرهنگی کشور از پایه‌های قوی برخوردار باشد، دشمن از هیچ راهی نمی‌تواند به کشور نفوذ کند و اهداف خود را عملیاتی سازد.

اکبریان درپایان گفت: مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند و با تعامل برای رفع مشکلات این بخش تلاش کنند.

انتهای پیام

کد N978666