تنگه باب‌المندب یمن با حمایت اسرائیل به تصرف نیروهای هادی درآمد

اسراييل,یمن

نیروهای حامی رئیس‌جمهوری مستعفی یمن از تصرف کامل تنگه باب‌المندب با حمایت جنگنده‌های ائتلاف سعودی خبر دادند. این در حالی است که منابع نظامی یمنی گفته‌اند که رژیم صهیونیستی نیز مستقیماً در این حمله مشارکت داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، راجح بادی، سخنگوی دولت مستعفی یمن اعلام کرد که تصرف بر باب‌المندب، کنترل کامل بر جزایر و گذرگاه آبی نزدیک به منطقه المخاء را تسهیل خواهد کرد.

وی مدعی شد که تصرف باب‌المندب راه را برای کنترل بر تعز و مناطق و شهرهای ساحلی یمن که در طول دریای سرخ هستند، هموار می‌کنند.

در همین حال منابع نظامی یمنی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم در حمله به مواضع انصارالله در باب‌المند مشارکت داشته است.

این منابع تاکید کردند که این عملیات با نظارت آمریکا و مشارکت مستقیم رژیم صهیونیستی صورت گرفته و همچنین حملاتی که چند روز قبل یک عروسی را در منطقه مخا در نزدیکی باب‌المندب را هدف قرار داد، توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

پیشتر عربستان حمله به این مراسم عروسی را که بیش از 130 کشته بر جای گذاشت، تکذیب کرده بود.

تنگه باب‌المندب در دهانه جنوبی دریای سرخ شاهراه اصلی دریایی از آسیا به اروپا و آمریکا محسوب می‌شود و برای اقتصاد جهان به ویژه رژیم صهیونیستی، عربستان و مصر اهمیت بسیاری دارد.

منابع یمنی می‌گویند که این حملات چند روز پس از آن صورت گرفت که رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در موسسه سیاست‌های خاور نزدیک واشنگتن گفته بود که ارتش اسرائیل فعلا به باب‌المندب چشم دوخته است.

انتهای پیام

کد N978624