ناتو: حملات روسیه علیه داعش تاثیری بر مساله اوکراین ندارد

ناتو

دبیرکل ناتو تاکید کرد که مبارزه روسیه علیه داعش در سوریه تاثیری در مواضع ناتو درخصوص اوکراین نخواهد داشت.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که مبارزه روسیه علیه داعش در سوریه تاثیری در مواضع ناتو درخصوص اوکراین نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی درخواست بشار اسد از روسیه و ناکامی ائتلاف بین‌المللی در نابودی داعش، روسیه اقدام به حملات هوایی علیه مواضع این گروه تروریستی در سوریه کرده است.

ائتلاف بین‌المللی حمله علیه مواضع داعش در سوریه را از سپتامبر 2014 و بدون اجازه از شورای امنیت سازمان ملل یا دمشق آغاز کرده است.

در همین حال ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در مصاحبه با روزنامه فیگارو در پرسشی مبنی بر اینکه آیا تصمیم اخیر روسیه برای حملات هوایی علیه داعش بر مساله اوکراین تاثیر می‌گذارد، گفت: ما هرگز با معامله درخصوص مساله اوکراین موافقت نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد به رغم اقدامات نظامی ضدداعش روسیه، موضع ناتو درخصوص اوکراین «تغییر نکرده است.»

روابط روسیه و ناتو در سال 2014 و در پی الصاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه و آغاز درگیری‌های داخلی در شرق اوکراین به شدت تیره شد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیش از این روسیه را به تشدید درگیری‌های اوکراین و در پاسخ به سیاست خارجی روسیه اقدام به افزایش حضور نیروهای خود در شرق اروپا کرده بود.

این در حالی است که روسیه این اتهامات را رد کرده و هشدار داده که افزایش فعالیت‌های ناتو در نزدیکی مرزهایش منجر به تضعیف ثبات منطقه‌ای و جهانی می‌شود.

انتهای پیام

کد N978489